Служба безпеки України має проаналізувати інформацію щодо перебування у Криму політиків з європейських та інших країн для запровадження проти них санкцій.

 

Про це заявив cекретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов, коментуючи повідомлення російських медій про участь багатьох політиків (зокрема й українських) у заходах з нагоди роковин захоплення Криму Росією.

 

"СБУ має підготувати і подати на розгляд РНБО України перелік офіційних осіб з Європарламенту, а також політиків із країн Європейського Союзу, СНД і Латинської Америки, які, за повідомленнями російських ЗМІ, прибули з триденним візитом до анексованого Криму", — цитує прес-служба РНБО.

 

Зі слів Турчинова, якщо інформація підтвердиться, то на засіданні РНБО України розглядатиметься питання щодо запровадження проти них санкцій.

 

"Окрім того, перевірці підлягає також інформація щодо участі у цій пропагандистській акції українських громадян, і у разі підтвердження їх перебування у Криму мають бути відкриті кримінальні провадження відповідно до чинного законодавства", — підсумував Турчинов.

 

Водночас заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука заявив, що Росія, кажучи про українських політиків, мала на увазі діячів із окупованих територій.

 

"Я очікую, що якщо це підтвердиться, то мова йде виключно про діячів з «орди», тобто з неконтрольованих територій — Плотницького, Захарченка і тому подібних. Не думаю, що з території великої України хтось поїхав на це збіговисько", — заявив Тука в коментарі телеканалу "112-Україна".

 

20.03.2017