Росія заявила про те, що не отримувала офіційного звернення від екс-президента України Віктора Януковича з закликом увести війська на Південь та Схід України.

 

Про це йдеться у листі генеральної прокуратури Росії на адресу української Генпрокуратури, що його оприлюднив у Facebook Юрій Луценко.

 

"Ні в адміністрацію президента РФ, ні в Совєт федерації Федерального собранія РФ будь-які заяви Януковича В.Ф. з проханням використати збройні сили РВ на території України не поступали і цими державними органами не розглядалися. Будь-які заяви президента України Януковича В.Ф. не були основою для звернення президента РФ до Совєта федерації Федерального собранія РФ про надання згоди на використання збройних сил РФ на території України", – йдеться у листі.

 

Генеральний прокурор Юрій Луценко вважає, що лист російської прокуратури свідчить про намір Москви уникнути відповідальності за розв'язану агресію проти України. "Бумага всьо стєрпіт, гаспада расєйскіє прокурори", – збиткується Луценко.

 

"Але що робити з виступом Чуркіна в Раді безпеки ООН про цей лист? Що робити з відеоінтерв'ю самого Януковича, який підтверджує, що писав такий лист? Що робити з виступом на Совєті федерації п. Клішаса, який говорить про лист Януковича до Совєта федерації? Що, врешті-решт, робити з відео зустрічі Путіна із пресою в м. Ново-Огарево. Під час інтерв’ю Путін В.В., відповідаючи на питання стосовно того, що може слугувати приводом для використання ЗС РФ на території України, неодноразово зазначив, що у нього є "прямое обращение действующего и легитимного президента Украины Януковича об использовании вооруженных сил для защиты жизни, свободы и здоровья граждан Украины…" – заперечує генпрокурор. "Відповідь на ці питання одна – скоро суд, який встановить істину і покарає зрадників та окупантів", – наголосив Луценко.

 

Фактично у своєму листі генеральна прокуратура РФ повторює недавню заяву самого Віктора Януковича, який казав, що він не скеровував звернення до Росії, а була лише заява. "Я не просив вводити війська в Україну. Це не так", – сказав тоді Янукович. Горе-президент ствердив, що жодного листа на цю тему до президента Росії Володимира Путіна не було. "Це не лист, а заява, по-перше. По-друге, є закони. Я не зраджував своєму народові, я намагався свій народ захистити і зробити це у рамках своїх повноважень", – виправдовувався горе-президент.

 

Повертаючись до листа від російської прокуратури, то Москва підтверджує готовність розглянути питання про організацію його допиту "у присутності правоохоронних органів України". Янукович має у Росії статус біженця. Посвідка діятиме до 26 жовтня 2017 року (екс-лідер Партії регіонів оновлює її щороку). Втікач мешкає у місті Ростов-на-Дону за адресою вул. Єрьоменка, д. 81, корпус "в".

 

"Генеральна прокуратура РФ заявляє, що передача вищевикладеної інформації не означає згоди російської сторони з правовою оцінкою Генеральної прокуратури України подій 2013-2014 років і безпідставними звинуваченнями на адресу РФ і її посадових осіб", – пише прокуратура РФ.

 

10.03.2017