СБУ викрила екіпу проросійських сил, які займалися "тихою федералізацією" України.

 

Служба безпеки України оголосила про викриття кількох груп, котрі за вказівками російських кураторів здійснювали системні цілеспрямовані заходи з дестабілізації ситуації в Україні.

 

Про це заявив на брифінгу голова СБУ Василь Грицак, повідомляє "Укрінформ".

 

Одну з груп очолював керівник ГО "Донбаське земляцтво міста Києва" Андрій Будяк. "До складу групи входили – Ярова Г.Д., голова секретаріату депутатського об’єднання з реформування податкового, митного та земельного законодавства України, Житомирський Ю.М., помічник-консультант кількох депутатів Верховної Ради, Меніович К.О., помічник-консультант кількох депутатів", – заявив Грицак, розповідаючи про підривну роботу проти України в інтересах РФ.

 

Згідно з даними СБУ, до злочинної діяльності за грошову винагороду залучаються народні депутати України та депутати обласних рад.

 

Під час брифінґу журналістам продемонстрували відео, на якому зафіксовано обговорення організації круглого столу у парламенті з питань надання особливого статусу Запорізькій області (розмова між Яровою та Житомирським, який є помічником народних депутатів Кривошеї Г.Г, Силантьєва Д.О., Бахтєєвої Т.Д.), планування проплачених кураторами заходів з "прихованої федералізації" (розмова між Яровою та Меніович, яка є помічником нардепа Павлова К.Ю.), організація подання за вказівками кураторів замовного законопроекту "Про забезпечення державної підтримки заходів з розвитку, популяризації та захисту російської мови в Україні" (Ярова-Меніович та Ярова-Будяк).

 

Кураторами іншої групи були Антон Кузьменко, колишній помічник екс-міністра освіти та науки України Дмитра Табачника, екс-головний редактор Запорізького відділення проросійського інформагентства “Новий регіон” Павло Золотарьов, активні учасники проекту “Українська федерація”, ініційованого лідерами руху “Український вибір”.

 

"Керівником групи є колишній помічник міністра освіти і науки України пана Табачника громадянин Кузьменко А.В., який безпосередньо отримував завдання та фінансування від російських спецслужб. Координатор у регіонах – колишній член “Українського вибору” Золотарьов П.О.”, – сказав голова СБУ.

 

Керівник спецслужби додав, що до складу групи також входили Заріцький Олег Миколайович та Дулапчій Владислав Іванович, які здійснюють пошук зв’язків у органах місцевого самоврядування для прийняття "автономістських" рішень. У спецслужбі також опублікували запис, на якому учасники злочинної групи на російські гроші обговорюють механізм проплати прийняття рішень у Житомирській облраді.

 

"Вони почали фінансувати політичну активність усередині нашої держави. Це вони роблять напряму, приховано – як завгодно, але, дуже прикро, через українських громадян", – сказав Грицак.

 

З його слів, однією із цілей такої діяльності РФ є прихована федералізація України, а серед напрямів – вільні економічні зони, виборність губернаторів і керівників правоохоронних органів, поновлення економічних зв’язків із РФ, надання російській мові особливого статусу тощо.

 

Грицак розповів, що російські спецслужби та так звана "п’ята колона" створили низку проектів, як, наприклад, "Громадська рада Дніпропетровщини", "Соціальне Запоріжжя", "Одеса за порто-франко", "Харківська Слобожанщина" та інші.

 

"Вони просуваються одразу за кількома напрямами на рівні окремих регіонів, у тому числі й через народних обранців різних рівнів. Механізм дії – це форуми, круглі столи, конгреси з наступними зверненнями до Верховної Ради України, президента України. Потім створюють ілюзію масової підтримки. Використовуються і так звані петиції, тобто звернення, а потім російські боти докидують до цих петицій багато голосів підтримки", – зазначив голова СБУ.

 

На брифінґу також назвали прізвище одного з російських кураторів "п'ятої колони" в Україні – Олександра Чуліндіна. Росіянин, зокрема, намагається підживлювати протестну активність в Україні. Зі слів Грицака, нещодавно СБУ вдалося перехопити розмову так званого представника так званого міністерства іноземних справ "ДНР" Костянтина Долгова з Чуліндіним, під час котрої російський аґент закликав вплинути на протести в Україні 20-23 лютого під час пам’ятних заходів, просуваючи ідею, що “Революція гідності продовжується” й наголошував, що “цю бульбашку треба роздувати, роздувати і роздувати”.

 

"Ми знаємо, що в Україні є ціла купа громадян, які обіймають посади і які посад не обіймають, але чомусь перебувають у дуже тісному контакті (просто аж дивує) з громадянином Чуліндіним у Москві. Деякі з них за короткий період часу мають по 150 з’єднань із цим московським абонентом", – додав Грицак.

 

Водночас голвоа СБУ розповів, що спецслужби мають інформацію про осіб, які контактують із Чуліндіним, і напередодні в окремих фіґурантів справи провели понад 20 обшуків.

 

21.02.2017