Це сталося на його першій прес-конференції у ролі президента-електа.

 

 

Відповідаючи на одне з питань журналістів, Трамп зазначив: «Щодо зламів (серверу Демократичної партії США - Z), то я думаю, це була Росія». Досі він жодного разу не стверджував, що саме Росія може стояти за кібератаками на об’єкти на території Сполучених Штатів – повідомило видання The New York Times.

 

Що більше, Трамп визнав, що не вважає санкції проти Росії, запроваджені  президентом США Бараком Обамою за гакерські атаки, надмірними. Раніше він негативно висловлювався про штрафні заходи проти Москви.

 

Та головна тема прес-конференції стосувалася так званого «досьє Трампа». За день до прес-конференції кілька американських видань подали інформацію про те, що російські спецслужби володіють компроматом на президента-електа. Трамп назвав ці публікації «ганебними» і зазначив, що жодне з тверджень в них не відповідає дійсності. Він запевнив присутніх, що не має ні угод, ні кредитів, пов'язаних з Росією. Водночас Трамп висловив упевненість, що з приходом нової адміністрації до Білого дому Москва поважатиме США значно більше, ніж раніше, і, наприклад, не дозволить собі нових гакерських атак. 

 

Трамп зазначив, що не бачить якихось проблем у прихильному ставленні до себе російського президента. «Ну що ж, якщо Путін любить Дональда Трампа, це мене ні до чого не зобов'язує… Я не знаю, чи вдасться мені порозумітися з Володимиром Путіним. Я сподіваюся, я зможу. Але є велика ймовірність, що я не зможу», - спрогнозував він. Президент-елект додав, що у будь-якому випадку поводитиметься з російським президентом жорсткіше, ніж могла б Гілларі Клінтон.

11.01.2017