Проект «Простір Синагог», що втілюється у Львові, став одним з номінантів на премію Європейського Союзу з сучасної архітектури – премію Міс ван дер Рое. Проект з України потрапив у список номінантів уперше, зазначили у Центрі міської історії.

 

Премія була заснована Фондом Міс ван дер Рое та Європейською комісією в 2001 році. Її присуджують один раз на два роки за проекти втілені в цей період. Завданням премії є досягнення розуміння трансформацій і формування європейського середовища, відзначення інновацій в галузі архітектури (як концептуальних, так і будівельних), і привернення уваги до важливих вкладів європейських професіоналів у розвиток нових ідей. Після оголошення номінантів, жюрі конкурсу відбирає шортліст з сорока проектів, а потім і п’ятьох фіналістів.

 

Проект «Простір Синагог» є ініціативою для вшанування історії євреїв у Львові та кращого розуміння спільної міської історії і спільної спадщини самими львів’янами і гостями міста. Архітектором проекту є Франц Решке , який став переможцем міжнародного архітектурного конкурсу зі вшанування місць єврейської історії у Львові, а також Софі Янке, яка є в авторкою інсталяції «Увіковічнення». В доопрацюванні проектної документації брав участь український архітектор Юрій Столяров.

 

Як повідомляв Z, меморіальний комплекс «Простір Синагог» у Львові відкрили у вересні минулого року. Містянам презентували лише першу частину проекту – законсервовані залишки синагоги «Золота Роза», помарковану територію Будинку Навчання, які були знищені під час Другої світової війни, та меморіальну інсталяцію «Увіковічнення» із цитатами мешканців Львова та людей, пов’язаних з містом, які були євреями.

 

У 2017-2018 році планується початок робіт на ділянці Великої міської синагоги.

11.01.2017