Як наголошується в заяві демократичної сирійської опозиції, таке рішення було ухвалене у зв’язку з порушенням перемир'я військами сирійського режиму Башара Асада.

 

 

«Дамаск і його союзники в останні дні відновили стрілянину і вчинили багато порушень укладеного перемир'я. У той час, як опозиційні формування дотримувалися його», – говориться в заяві дванадцяти угруповань, які входять в Вільну сирійську армію.

 

У своїй заяві повстанські угруповання звинувачують сирійську урядову армію і її союзників в порушенні режиму припинення вогню в першу чергу в долині Ваді-Барада поблизу кордону з Ліваном на північний захід від Дамаска. У минулі дні там знову і знову виникали запеклі бої після того, як в кінці грудня опозиційні формування захопили контроль над джерелами водопостачання сирійської столиці – повідомила інформаційна агенція Reuters.

 

Перемир'я в Сирії вступило в силу в ніч на 30 грудня незабаром після того, як проурядові сили встановили цілковитий контроль над містом Алеппо, яке протягом довгого часу залишалося головною цитаделлю повстанців і ареною безперервних кривавих боїв.

 

Майбутні перемовини мали б відбутися всередині січня в столиці Казахстану Астані. Ініціаторами їхнього проведення виступили Росія і Туреччина.

03.01.2017