Працівника дипломатичних установ Росії в США дано 72 години на те, щоб вони полишити країну.

 

 

Окрім того, на території Сполучених Штатів буде  закрито два російських дипломатичних об'єкти в містах Нью-Йорку і Меріленді, які використовувалися росіянами в розвідувальних цілях – повідомила інформаційна агенція Reuters.

 

У поширеній у четвер, 29 грудня, заяві зовнішньополітичного відомства США відзначається, що Держдепартамент оголосив персонами «нон-грата» 35 працюючих в США російських дипломатів, дії котрих не відповідали їхньому дипломатичному або консульському статусу.

 

Як вказується в документі, Держдепартамент вжив цих заходів «у рамках комплексної реакції на російське втручання в американські вибори і на систематичні утиски наших дипломатів за кордоном, які активізувалися протягом останніх чотирьох років, і особливо за останній рік».

 

«Ці утиски включали необґрунтовані затримання поліцією, фізичне насильство і розголошення особистої інформації нашого персоналу на державному телебаченні, яке ставить наших дипломатів під загрозу. Крім того, російський уряд перешкоджав роботі наших дипломатичних органів, в тому числі закрив 28 об'єктів, які проводили культурні програми і курси англійської мови, блокував наші спроби побудувати нове, безпечніше генеральне консульство в Санкт-Петербурзі, а також відкинув наші запити про посилення заходів безпеки по периметру існуючої застарілої будівлі в Санкт-Петербурзі. Нинішні дії чітко демонструють, що така поведінка є неприйнятною і спричинить за собою наслідки», – наголошується в заяві зовнішньополітичного відомства США.

 

Окрім того, у зв'язку з кібератаками штрафні заходи проти росіян, а також російських урядових установ та комерційних фірм запровадило і Міністерство фінансів США. Санкції запроваджено щодо ФСБ і ГРУ, а також щодо трьох компаній: ЦОР Security (Esage Lab), Автономної некомерційної організації «Профессиональное объединение конструкторов систем информатики» і «Специальный технологический центр». Згідно із заявою президента США Барака Обами, ці компанії здійснювали матеріальне забезпечення кібероперацій ГРУ.

 

Під персональні санкції потрапили, зокрема, начальник Головного управління Генштабу ЗС РФ (ГРУ) Ігор Коробов, його заступники Володимир Алексєєв, Сергій Гізун і Ігор Костюков, а також гакери Олексій Бєлан і Євген Богачов.

29.12.2016