Латинський катедральний собор підсвітять.

 

В управлінні охорони історичного середовища Львівської міськради розповіли про плани підсвітити Катедру – головний римо-католицький храм Львова, інформує Твоє місто.

 

Щоб підсвітити теплим заливним світлом собор, прожектори змонтували на сусідніх будинках, розповіла керівник управління ЛіліяОнищенко.

 

«Кошти на підсвітку Катедри виділили з міського бюджету. Вартість усіх робіт, зокрема і проектних, становить 290 тис. грн. Проект виготовила фірма «Ліхт-форум», а монтажні роботи виконує ПП «Оберіг», – сказала Лілія Онищенко.

 

Також планується підсвітити точково окремі елементи Катедри – Гріб Господній та каплицю  Кампіанів, однак для цього шукатимуть спонсорські кошти.

 

За словами Лілії Онищенко, найближчим часом за спонсорські кошти планують підсвітити будинок №10 на пл.Ринок, де колись розташовувалася «Просвіта», а зараз – Львівська копальня кави.

 

Архикатедральна базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії, або Латинський катедральний собор, або Катедра — це  католицька базиліка, головний храм Львівської архідієцезії Римо-Католицької Церкви на Катедральній площі у Львові. Пам'ятка сакральної архітектури XIV—XVIII століття. Собор розташований в центрі площі Катедральної і від часів середньовіччя залишається архітектурною домінантою південно-західної частини колишнього середмістя (міста в мурах).

 

На сьогодні латинська катедра – пам'ятка архітектури національного значення, охоронний номер – 316/0.

29.12.2016