Дорогоміловський суд Москви назвав відсторонення Віктора Януковича з посади президента України у лютому 2014 року "державним переворотом".

 

У такий спосіб суд задовольнив позов колишнього народного депутата від Партії реґіонів Володимира Олійника, інформує tass.ru.

 

На думку Дорогоміловського суду, події на Майдані "зачіпають питання національної безпеки РФ, а також засадничі ознаки прав і свобод людини і громадянина".

 

Суд стверджує, що він має юрисдикцію над цим питанням, а відтак його рішення "підлягає визнанню і мусить поважатися всією світовою спільнотою в силу особливих міжособистісних і сімейних зв'язків між українськими і російськими народами, котрі складають єдину історично-культурну спільноту".

 

Свої висновки суддя базує "в тому числі на даних російської преси, котра обмежується на території України".

 

"Зміцнення крайньої правої та націоналістичної ідеології, цілеспрямоване формування образу ворога в особі Росії, неприхована ставка на силове вирішення внутрішньодержавних протиріч, глибока соціально-економічна криза перетворюють Україну на осередок нестабільності в Європі і безпосередньо біля кордонів РФ", – проголосив суд.

 

Процес тривав у Дорогоміловському суді з 15 грудня. Суд заслухав пояснення очільників режиму Януковича: Миколи Азарова, Сергія Арбузова, Андрія Клюєва, Віталія Захарченка, Олександра Якименка, Віктор Пшонки і самого Віктора Януковича.

 

27.12.2016