Відповідне рішення ухвалила Федеральна служба з нагляду в сфері захисту прав споживачів і добробуту людини (Росспоживнагляд).

 

 

«У рамках реалізації повноважень з контролю за оборотом легальної алкогольної і спиртовмісної продукції й на виконання доручення голови уряду Російської Федерації Д. А. Медведєва Головним державним санітарним лікарем Російської Федерації ухвалено постанову від 23.12.2016 № 195 "Про зупинення роздрібної торгівлі спиртовмісної нехарчової продукцією"», - йдеться в повідомленні Росспоживнагляду, оприлюдненому в понеділок, 26 грудня.

 

Цим документом юридичним особам і індивідуальним підприємцям наказано призупинити торгівлю спиртовмісною нехарчовою продукцією з декларованим вмістом етилового спирту понад 25 відсотків. Під заборону не підпадають парфумерна продукція і скломийні рідини – повідомила російська інформаційна аґенція Interfax.

 

Тимчасову заборону на торгівлю спиртовмісною нехарчовою продукцією було запроваджено після масового отруєння в Іркутську контрафактним косметичним засобом «Концентрат для ванн "Боярышник"». Отруєння з летальним наслідком викликав метиловий спирт або метанол, який містився в концентраті, хоча на упаковці в складі значився етиловий спирт.

 

За даними Міністерства охорони здоров'я Росії в Іркутської області, на даний момент від отруєння померло 76 осіб, ще 18 – залишаються в лікарні у важкому стані. У зв'язку з масовою загибеллю людей 19 грудня було запроваджено режим надзвичайної ситуації в Іркутську, а наступного дня – в Іркутській області. У справі про отруєння метанолом затримано 19 осіб, п'ятеро з них заарештовані, 11 – відпущено під домашній арешт.

26.12.2016