Конкурс з будівництва комплексів для переробки ТВП на Львівщині, оголошений Львівською ОДА, передбачає будівництво трьох заводів, зокрема й заводу з високотемпературного спалювання сміття у Яворівському районі, ідеться у технічному завданні на роботи з будівництва та експлуатації комплексів утилізації (перероблення) твердих побутових відходів у Львівській області, інформують Варіанти.

 

«З метою вирішення проблеми поводження з ТПВ у Львівській області заплановано будівництво комплексів перероблення, утилізації твердих побутових відходів, на умовах конкурсної документації. Якщо учасники запропонують реалізацію вирішення проблеми поводження з ТПВ шляхом:

- будівництва біогазового заводу (для ділянки с. Бориня, Дрогобицький район);

- будівництва заводу з виробництва RDF-палива (для ділянки Новороздільський завод складних мінеральних добрив, в межах Роздільського промислового вузла, Миколаївський район);

- будівництва заводу з високотемпературного спалювання, піролізу (для ділянки НДП «Екотрансенерго», Яворівський район)», - зазначено у документі.

 

Комплекси з переробки, утилізації ТПВ передбачають будівництво сортувальної лінії, полігону, та підприємств перероблення утилізації ТПВ.

 

На всіх запропонованих ділянках також можливі інші екологічно безпечні технології для вирішення проблем поводження з ТПВ: зокрема, перероблення вторсировини, компостування органічної частки ТПВ, утилізація ТПВ тощо.

 

З метою вирішення проблеми поводження з ТВП у Львівській області учасник повинен запропонувати найбільш екологічне рішення, яке дозволить зменшити захоронення ТПВ на полігоні, переробляти, утилізувати ТПВ.

 

Система комплексного використання відходів проробляється для потреб Львівської області, загалом для 1928 населених пунктів, де проживає 2 541 тис. осіб. Нормативний розрахунок накопичення ТПВ 700 тисяч т/рік. Збирання та транспортування ТПВ буде забезпечено підприємствами, що надають послуги з централізованого збору та вивезення ТПВ до об'єкту утилізації.

20.12.2016