У процесі процесів

Закон Паддера стверджує: «Все, що добре починається, закінчується погано. Усе, що починається погано, закінчується ще гірше». Це було б незле, але проблема в тому, що деякі речі все ніяк не можуть закінчитися.

 

Перемовник тижня

 

 

Про Надію Савченко колись таки напишуть книжку, і то буде не жіночий слізливий роман, а горор з елементами містики. На тому світі їй по-чорному заздрять Мата Харі, Клара Цеткін і Зоя Космодем'янська. Полонянка у відставці робить свою біографію фантастично непрогнозованою.

 

Після того, як Надія Вікторівна поїхала до Мінська про щось домовлятися з терористами, суспільство поділилося на дві частини: одні вважають, що зробила вона то через брак розуму, інші переконані у виконанні Савченко якогось таємного російського плану.

 

Несподіваний поворот сюжету став предметом для жвавих обговорень, але очевидно, що народна депутатка, яка після свого вояжу до Білорусі стала позафракційною (ВО «Батьківщина» мала продемонструвати бодай якусь наявність дисципліни у своїх парламентських лавах), найближчим часом мемуари писати не сяде і викидатиме коники ще довго.

 

Якщо Савченко таки візьметься за свій життєпис, то туди мусить увійти її фраза «Кожна маріонетка, згадайте таку гарну казку про Буратіно, може вийти з-під влади свого ляльковода. Я можу діяти незалежно від будь-чиєї волі. Кожна людина має свій розум і може робити вчинки».

 

Банк тижня

 

 

У неділю ввечері можна робити різні корисні справи, але ухвалювати рішення про націоналізацію найбільшої в країні фінансової установи все-таки не варто. Українські платники податків й без того мають слабкі нерви, а коли стається такий несподівано-очікуваний хід, то навіть громадяни, залежно від стану здоров'я, починають шукати валідол, мотузку або сокиру.

 

Запевнення президента, що держава бере на себе відповідальність і ґарантує клієнтам «Приватбанку» недоторканність і цілісність їхніх грошей, оптимізму не додають, бо Петро Порошенко зопалу обіцяв і не виконував вже стільки всього, що ненормативної лексики бракує.

 

Ще менше підносить настрій обіцянка міністра фінансів перевести зарплатний проект очолюваної ним структури у націоналізований «Приватбанк». Сім років тому одна керівниця Кабінету Міністрів обіцяла зробити те саме, але зарплати чиновникам мали йти через «Родовід Банк». Про цей заклад в українській мові є прекрасна ідіома: як живий перед очима стоїть.

 

Золото тижня

 

 

Суд Королівства Нідерланди довів, що в світі існує Феміда з надійно зав'язаними очима і добре налагодженими терезами. Окружний суд Амстердама вирішив повернути Україні колекцію скіфського золота, яке поїхало на виставку за кордон ще до окупації Криму росіянами і, на думку окупантів, мало на півострів повернутися.

 

Голландці вирішили, що скарбам більше пасує повертатися до Києва. «Питання власності культурних цінностей одним чи іншим музеєм має вирішуватися в Україні за діючим національним законодавством. Рішення суду ґрунтується на конвенції ЮНЕСКО 1970 року, згідно якої Україна приймає рішення про вивезення і ввезення культурних цінностей», — сказала перша заступниця міністра культури України Світлана Фоменко.

 

Історія на тому не закінчилася — золото пробуде в Нідерландах ще півроку, бо росіяни подаватимуть апеляцію. Також не вирішена проблема з оплатою Україною 111 тисяч євро за зберігання колекції в Голландії і транспортування її на історичну батьківщину.

 

Кримінал тижня

 

 

Керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підписав підозру у вчиненні злочину голові Центральної виборчої комісії Михайлу Охендовському.

 

Прокурор повідомив, що досудове слідство має достатні підстави вважати, що головний лічильник країни отримував «винагороду» від Партії реґіонів за те, що доносив до представників урядів іноземних держав, міжнародних і міжурядових організацій в позитивному світлі інформацію про «демократичний» перебіг виборчого процесу в Україні з метою недопущення можливого визнання виборів такими, що не відповідають міжнародним стандартам. За такі свої дії підозрюваний отримав відшкодування зроблених за кордоном витрат за рахунок коштів Партії реґіонів. Документами так званої «чорної бухгалтерії» підтверджуються чотири випадки отримання ним готівкових коштів у київському офісі Партії реґіонів, що на вул. Липській, 10, загальною сумою $16 734.

 

 

«Отримуючи ці гроші, факт їх одержання Охендовський щоразу засвідчував власноручним підписом у відповідних облікових листах, які були надані до антикорупційних органів влітку цього року», — повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 

Працівникам аеропорту «Бориспіль» додалося клопоту, бо їм треба буде взнати, як виглядає керівник ЦВК, і пильнувати, щоб він не заховався десь серед баґажу літака міжнародного сполучення.

 

19.12.2016