У польському Сеймі в середу за участю українських та польських урядовців та парламентарів відкрилася виставка на тему "За вашу і нашу свободу. Союз Пілсудський-Петлюра 1920".

 

Під час відкриття виставки промовці проводили паралелі з минулим, зазначаючи, що сто років по тому загрози, виклики і вороги залишились ті самі, повідомляє "Укрінформ".

 

Посол України в Польщі Андрій Дещиця наголосив, що експозиція є добрим прикладом співпраці, "які були в минулому, які є зараз, і, я переконаний, будуть у майбутньому, не зможуть роз’єднати Україну і Польщу".

 

Заступник маршалка Сейму Йоахім Брудзінський під час відкриття виставки наголосив на великому значенні союзу Петлюри з Пілсудським для сьогодення, навіть не зважаючи на те, що в результаті він завершився поразкою.

 

“По-перше, польсько-українське співробітництво є ключем до ладу в Центрально-східній Європі і воно спирається на свободі рівноправності. По-друге, в інтересах Польщі є існування стабільної і незалежної України, так як в інтересах України є зміцнення позицій Польщі в міжнародних відносинах”, – наголосив Брудзінський.

 

На його думку, широкий діалог між обома країнами вимагає також історичного діалогу, відкритості на взаємні емоції, поваги до правди і вшанування події й осіб, важливих для обох країн.

 

Виставка складається з кількох блоків: початку союзу між Пілсудським і Петлюрою, зустрічей лідерів у Києві та Вінниці, а також зимового походу 1921 року, фіаско союзу, а також поховань воїнів УНР у Польщі.

 

14.12.2016