Європейський суд аудиторів вважає, що фінансова допомога Європейського Союзу, котру у 2007-2015 роках надавали на підтримку реформ в Україні, мала "обмежений вплив" через нестабільну політичну, законодавчу та адміністративну ситуацію в країні.
Про це йдеться у доповіді суду, оприлюднену в Брюсселі доповідачем Шаболшем Фазакасом, інформує аґенція УНІАН.
За його словами, аудитори вивчали ефективність допомоги Європейської комісії та Зовнішньої дипломатичної служби у сферах управління державними фінансами, боротьби з корупцією та реформування газового сектору. "Ми вважаємо, що це – головні пункти, якщо ми хочемо побачити, чи може допомога ЄС носити стійкий характер та довгостроковий вплив для країни", – зазначив аудитор, додавши, що "газовий сектор має розглядатися особливо у світлі безпеки постачання газу в Європу". "Ми вважаємо, що газовий сектор, як бізнес, має особливу важливість, як для економіки України, так і для боротьби з корупцією, тому що ми бачили, що газовий бізнес використовувався для корупції", – пояснив експерт.
"Допомога ЄС була частково ефективною, створюючи відчутні та стійкі результати у реформуванні управління державними фінансами і вдосконаленні антикорупційного механізму", – констатував Фазакас.
"Результат, який був досягнутий після 2014 року, залишається крихким. У справі боротьби з корупцією ще залишається побачити результат ефективного виконання", – підкреслив аудитор.
Відповідаючи на запитання, чи було виявлено зловживання з боку українського уряду, Фазакас сказав: "Ми не зайшли зловживання фінансуванням, ми не знайшли випадків, про які ми могли б доповісти OLAF (офіс з боротьби з шахрайством). Але це частково тому, що більша половина грошей була спрямована на так звану бюджетну підтримку. Це означає, що ми тільки можемо проконтролювати, що гроші були переведені у бюджет, і потім це вже українському уряду вирішувати, як їх витратити".
У ремарках до самого звіту зазначено, що "не зважаючи на зусилля із реформування, Україна досі сприймається як найбільш корумпована країна в Європі", а "олігархічні клани продовжують чинити домінуючий вплив на економіку, політику і засоби масової інформації України".
07.12.2016