Тернопільські журналісти пишуть про те, що голосування за проекти в рамках бюджету участі відбувається не зовсім чесно, адже автори деяких комерційних проектів змушують голосувати студентів, обіцяючи їм винагороду.
Так, журналістка Любов Красновська розповіла, як відбувалось голосування в одному з ЦНАПів міста.
«Шановні батьки ідеї «Громадського бюджету» - Ігор Турський, Іван Сороколіт, Назар Зелінка. Чи знаєте ви, що вашу добру ініціативу мають намір цілком дискредитувати уже із першої спроби?
Щойно зустріла людину, яка поверталася із ЦНАПу (вул. Острозького). У черзі із нею стояли студенти, яких тупо зігнали із різних вишів. Ті діти навіть не знали, навіщо потрібне їхнє голосування, але - були точно поінформовані, де і за що ставити галочку! Їм наказали прийти! Крім того, у черзі були якісь два працівника мерії, які чесно казали: «Начальник прислав». Вони теж не знали, що мають підтримувати. У руках тримали клаптик паперу із номерами тих, проектів, де була потрібна їхня «галочка», – написала журналістка у мережі Facebook.
«Якщо у цьому конкурсі раптом виграє один відомий усім фестиваль чи інший відверто комерційний захід, можете вважати, що вашу ідею вбили просто на злеті», – додала вона.
Депутат Назар Зелінка відповів на це, зазначивши, що номінаційний комітет міг відсіяти будь-який проект, але не став цього робити, адже ідея полягає в тому, аби тернополяни самі обирали, на що витратити кошти, навіть якщо з бюджету фінансуватиметься комерційний проект.
Про таку ж ситуацію розповіла й інша тернопільська журналістка Тетяна Тарасенко.
«Я одна з тих, яка обурюється голосуванням за громадські проекти. Я вважаю, що стовідсотково комерційні проекти не мають права брати участь у цьому конкурсі.
Сьогодні я вперше зайшла у ЦНАП, я хотіла проголосувати за той проект, який мені ближче до серця. Я простояла у черзі близько 40 хвилин. Я бачила і чула студентів, які регочучи, навіть не знали, за що вони голосують. Я бачила запис у книзі, де кілька десятків людей підряд записували одні й ті ж номера проектів.
ЛЮДИ чи то ЛЮДИСЬКА! Що ви робите з молодими людьми? До чого ви їх привчаєте? Як людина, як громадянин (просто) вважаю, що загальний збір біля універмагу студентів та масовий похід у ЦНАП із подальшими обіцянками попити кави в кафе (як з'ясувалося, не вийшло) може розцінюватися як вплив на думку громади та прямим підкупом. Я вже не кажу, про тих, хто постійно сидів і спостерігав за усім процессом», – написала вона.
Видання За Збручем зазначає, що ідеться про фестиваль «Файне місто», який хоче отримати 1 млн грн фінансування і нібито пропонує молоді знижки на вхід за голоси або й доплати за залучення друзів.
Голосування за проекти для фінансування з громадського бюджету у Тернополі завершується сьогодні, 21 листопада.
21.11.2016