Парламентська асамблея Ради Європи наголосила, що Росія після воєнної інтервенції на сході України та анексії Криму несе повну відповідальність за дотримання прав людини на окупованих територіях.
Про це йдеться у резолюції "Засоби правового захисту при порушеннях прав людини на українських територіях, які є поза контролем української влади", яку ПАРЄ схвалила у середу у Страсбурзі, повідомляє "Укрінформ".
"Парламентська асамблея глибоко занепокоєна ситуацією із правами людини у Криму та у самопроголошених «народних республіках» Донецька і Луганська. Вона підтверджує свою позицію, що анексія Криму Російською Федерацією і військова інтервенція російськими збройними силами на Сході України порушують міжнародне право і принципи, які захищає Рада Європи", – зазначається у документі.
ПАРЄ наголошує, що так звані "ДНР" і "ЛНР" були засновані, підтримуються та добре контролюються з боку РФ, не мають жодної леґітимності згідно з українським та міжнародним законодавством.
ПАРЄ також вказує Росії на порушення прав людини у Криму, щодо українців загалом та особливо кримських татар. "Згідно з міжнародним правом, Російська Федерація, яка де-факто здійснює контроль над цими територіями, є відповідальною за захист населення", – наголошується у резолюції.
Натомість у резолюції "Політичні наслідки російської аґресії в Україні" ПАРЄ оголосила вимогу до Росії вивести свої збройні сили з території України. "ПАРЄ вкотре просить Російську Федерацію вивести війська з території України і припинити військові поставки для сепаратистів", – наголошується у документі.
Щодо умов організації місцевих виборів на Донбасі, то асамблея підкреслює, що такі вибори можуть відбутися лише згідно з українським законодавством та міжнародними стандартами свободи і справедливості, для чого належить забезпечити надійне безпекове середовище після виведення військ і озброєнь.
"Асамблея підтверджує свою відданість принципу мирного вирішення спорів, а також незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів", – йдеться у документі.
До цього проекту було зареєстровано 16 поправок, авторами яких є переважно народні депутати України. Принциповою вимогою представників української делеґації, яка отримала скутечну підтримку ПАРЄ, було чітке формулювання у резолюції "збройної аґресії Росії проти України", замість "збройного конфлікту в Україні".
У цій резолюції ПАРЄ також висловила певний сумнів щодо леґітимності нового складу нижнього парламенту Росії (Госдуми). "ПАРЄ засуджує вибори до думи, проведені 18 вересня в окупованому Криму, і вважає їх результати нікчемними. Включення суверенної української території до російських федеральних округів, а також створення чотирьох одномандатних округів є грубим порушенням міжнародного права і значною мірою компрометують увесь російський парламент", – йдеться у резолюції.
Голова української делеґації у ПАРЄ Володимир Ар'єв висловив подяку депутатському складові ПАРЄ за підтримку "українських" ініціатив.
"Я пишаюся командною роботою делегації в ПАРЄ! Щойно ми досягли всіх найважливіших згадувань в двох резолюціях по Україні, а саме: продовження санкцій проти РФ до відновлення повного суверенітету України, засудження незаконних виборів в Криму, заборони Меджлісу, відмовитися від заклику прийняти РФ в асамблеї, не зважаючи ні на що, звільнити в'язнів і ще багато чого. Навіть в назві замінили "конфлікт в Україні" на "російську агресію в Україні". А найцікавіше те, що усі без винятку оратори, навіть прихильні до Росії, фактично визнали в своїх виступах що біду Україні принесла Росія. Ми це знаємо, звісно, а їх в Європі методично обробляє російська щедро фінансована пропаганда", – прокоментував Ар'єв на своїй сторінці у Facebook.
12.10.2016