За таке рішення проголосувало 125 депутатів хорватського парламент, 15 були проти, ще двоє утрималися.
Тихомир Орешкович
Ініціатором голосування проти безпартійного прем’єра Тихомира Орешковича, котрий пробув на своїй посаді лише п’ять місяців, виступила Хорватська демократична співдружність – найбільша парламентська партія, яка входить в урядову коаліцію.
Днем раніше подав у відставку її голова, перший віце-прем'єр Хорватії Томіслав Карамарко. Свій вчинок він пояснив необхідністю змінити склад кабінету міністрів. Насправді ж Карамарко мусив подати до демісії через корупційний скандал, до якого він виявився причетним – повідомило видання Der Spiegel.
Президентка Хорватії Колінда Ґрабар-Кітарович вже розпочала консультації з лідерами парламентських фракцій про можливий склад нового кабінету. Якщо упродовж 30 днів парламенту не вдасться сформувати новий уряд, то в країні буде оголошено дострокові вибори.
17.06.2016