Про це свідчать дані «Левада-центру» і Київського міжнародного інституту соціології.
Якщо 22-25 травня 26% респондентів ставилися до України добре, а 63% - погано, то за вимірами 27-30 травня це співвідношення змінилося на 39% до 47%. В українців в травні теж покращилося ставлення до Росії: добре в травні ставилися 42% проти 36% в лютому.
Але разом з цим в Росії зросла і кількість тих, що вважають, що відносини з Україною повинні бути як з іншими країнами: з закритими кордонами, візами і митницями, — так тепер вважають 36%, хоча тих, хто хоче дружніх відносин, все ще більшість в 53%. В Україні думки розділилися порівну — по 44%.
Опитування провели відразу після звільнення Савченко, коментує для "Ведомостей" заступник директора «Левада-центру» Алєксєй Гражданкін, тиждень перед цим фіксували чи не найгірше ставлення за три роки. «Нарід, певно, не зрозумів, що сталося, був дезорієнтований, і люди давали менш ворожі відповіді», — каже соціолог. Тобто, причиною різкого скачка настроїв став хрестоматійний феномен когнітивного дисонансу.
Змінилось і ставлення до самої Савченко до і після її звільнення, політолог Алєксей Макаркін пояснює це тим, що «для більшості думка президента грає серйозну роль, в тому числі воно може сприяти зміні позиції росіян в разі таких несподіваних рішень».
16.06.2016