Порошенка закликають відновити та присвоїти звання Героїв України Бандері, Шухевичу, Коновальцю і Стецьку.

 

На сайті петицій до Президента Петра Порошенка з’явився документ Про присвоєння та відновлення звання Героя України Провідникам Організації Українських Націоналістів Євгенові Коновальцю, Ярославові Стецьку, Степанові Бандері та Романові Шухевичу.

 

Відповідний документ був зареєстрований учора, збір підписів триватиме ще протягом 80 днів, тож кожен охочий може долучитись до кампанії.

 

Ініціаторами петиції стали активісти Української галицької партії.

 

«Відновлення звання Героя України Степану Бандері й Роману Шухевичу та присвоєння цього високого звання Євгенові Коновальцю, Ярославу Стецьку — це відновлення історичної справедливості, виконання однієї з вимог Революції Гідності, що відбувалася під гаслами української національно-визвольної боротьби», – вважає автор документу Іван Кізюк.

 

Він додає, що українська нація у боротьбі за незалежність народжує нових героїв, але буде сильною духом і вірою лише тоді, коли цінуватиме і пам’ятатиме жертовність тих, для кого Україна в серці була понад усе.

 

«Вважаємо, що рішення Донецького окружного адміністративного суду щодо скасування указів Президента В. Ющенка про присвоєння звання Героїв України Степанові Бандері та Роману Шухевичу є ганебними й такими, що втратили свою чинність! Пропонуємо відновити провідникам Організації українських націоналістів Степану Бандері та Роману Шухевичу звання Героїв України.

 

Беручи до уваги, що в 2016 році виповнюється 125 років від дня народження засновника ОУН Євгена Коновальця та 75 років з часу проголошення Акта відновлення Української Держави (30 червня 1941 року), пропонуємо присвоїти звання Героїв України полковнику Євгену Коновальцю та прем’єру Українського державного правління Ярославові Стецьку», – ідеться в петиції.

 

Наразі документ набрав 90 підписів з необхідних 25 тис. Аби підписати петицію, потрібно зареєструватись на сайті петицій до Президента та пройти процедуру аутентифікації ( через ідентифікаційний код або BankID).

06.06.2016