Атестація екс-міліціонерів ще навіть не розпочиналась.

У червні має відбутись атестація колишніх міліціонерів, які хочуть залишитись працювати в Національній поліції, проте комісії для атестації досі не сформовані, розповіла член атестаційної апеляційної комісії Південного регіону Національної поліції України Наталія Шелестак, передає Гал-Інфо.

 

«Станом на сьогодні атестаційні комісії, які б перевірили львівських поліцейських, поки що не сформовані. Однак, за моєю інформацією, у Києві планують включати у ті комісії і львів’ян, хоча коли я була членом атестаційної апеляційної комісії в Одесі, то лише один одесит був представником відповідної комісії, інші - з різних областей України», - зазначила Наталія Шелестак.

 

Не підпадає під атестацію в.о. начальника ГУ НП у Львівській області (Дмитро Загарія), він має бути призначений за окремою процедурою, також не підпадають бійці спецбатальйону «Львів», працівники Патрульної поліції, викладачі і студенти Львівського державного університету внутрішніх справ МВС України. Усі інші мають пройти атестацію.

 

За словами  голови громадської ради при ГУ МВСУ у Львівській області Рустама Курбанова, Львівську область пропонували атестувати ще в кінці грудня, потім в січні, але  досі цей процес триває.

 

«26 лютого цього року представники різних Громадських рад Львова подали до Києва близько 40 заяв, щоб взяти участь у атестаційній комісії. Станом на сьогодні жодної офіційної  відповіді на подані заявки я не отримав. Я дуже розчарований такою позицією Національної поліції», - наголосив Рустам Курбанов.

 

Наталія Шелестак розповіла, як відбувається атестація, на прикладі Одещини.

 

«Перший етап - комп’ютерні тести. Вони відбуваються в один день по двох напрямках. Перший – професійний, інший – на загальні здібності.  Тут сумарно можна набрати 120 балів. Потім потрібно пройти співбесіду в атестаційних комісіях, тут вже є оцінки від 1-4: 4 бали отримує особа,  яка не пройшла атестації, відтак, її варто звільнити,  3 – це або понизити у посаді, або залишити на тій же,  2 бали – рекомендовано до підвищення, і 1 бал – зашити на посаді.

 

Після проходження співбесіди, якщо людина не погоджується, однак набрала внаслідок комп'ютерних тестів більше 60 балів, то вона може подати на апеляцію. Були випадки проходження поліграфу, таку перевірку призначають за необхідності», – розповіла жінка.

 

Як відомо, 7 листопада 2015 року було ліквідовано міліцію і створено Національну поліцію України. Щоб перейти на роботу в поліцію, працівники мають пройти атестацію, яка включає в себе тестування, співбесіду, а в окремих випадках – і поліграф.

 

Станом на сьогодні процес поліцейської атестації вже пройшли 5 областей України: ГУ НП м. Києва та Київської області, Центрального апарату МВС, ГУ НП Хмельницької , ГУ НП Волинської, ГУ НП Рівненської та ГУ НП Одеської областей.

18.05.2016