Дорога «пішла під землю»

Надмір талих вод та опадів спричинили ще один провал дороги в Тернополі. О 10-й ранку 4 квітня на перехресті вулиць Руської та Коперника утворилася яма завширшки півтора метра і глибиною один метр. Ніхто не постраждав, проте комунальники застерігають, що «піти під землю» можуть і дороги в інших частинах міста.

 

Тернополянам доводиться щораз обачніше ходити та їздити вулицями міста. Балачкам про те, що проїжджі частини всіяні ямами, бо асфальт зійшов разом зі снігом, прийшли на зміну страшні історії, як просто під колесами на центральних дорогах Тернополя провалюється асфальт. Комунальники кажуть, що роблять усе можливе, і вказують на те, що у провалах винні «підземні ходи» Тернополя.

 

«Поверхнево ми встановили, що у зв'язку з підтіканням води утворилося дане провалля, зараз ми його замостимо шляхом засипання піском, щебенем, потім воно буде забетоновано. Я думаю, що громадський транспорт буде безперешкодно їздити, трошки будуть певні незручності, але за дві доби рух буде абсолютно відновлений. Тут була яма, ми її постійно підсипали щебенем, проблем таких не було. Але в зв'язку з тим, що десь вода просочилася і розмила землю, яка йде під шаром асфальту і щебеню, утворилося дане провалля. Це вже не перше провалля, на вулиці Руській, не знаю скільки їх ще буде, адже все ж залишається проблема, того що раніше по центральній частині міста були підземні ходи», — пояснив у коментарі «Z» начальник комунального підприємства «Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця» Андрій Козак.

 

Очевидці кажуть, що в цій ситуації оперативно спрацювали даївці. Вже за кілька хвилин після повідомлення вони обмежили рух транспорту. По тому приїхали комунальники й почали ремонтні роботи. «Працівниками ДАІ обмежено рух транспорту по вулиці Руській і по вулиці Коперника. Організовано об'їзд з Коперника на Чорновола, далі на Богдана Хмельницького. Що стосується громадського транспорту, то ми пропускаємо по вулиці Руській з можливістю об'їзду по зустрічній смузі. З вулиці Руської, з моста від Східного масиву, рух йде тільки по вулиці Богдана Хмельницького», — розповів заступник начальника ДАІ міста Юрій Пацалюк. І додав, що тільки-но ліквідують провал, як рух транспорту буде відновлено.

 

Тернополяни ж чекають на потепління, бо сподіваються, що тоді міська влада візьметься за ремонт доріг. Інакше дороги провалюватимуться й далі. Комунальники попереджають, що утворення глибоких ям можливе там, де вода крізь тріщини та вибоїни в асфальті потрапляє в ґрунт. «На будь-якій дорозі, де йде інтенсивний рух, відбувається руйнування. Особливо якщо склепіння дороги руйнується і вода потрапляє під основу. Тому і в тому місці, і в будь-якому іншому, де буде вода потрапляти під дорогу, таке може відбуватися», — пояснив директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма. Він також зазначив, що вимивання порожнин під асфальтним покриттям може відбуватися внаслідок тріщин у трубах водопостачання чи каналізаційних колекторах. З його слів, цього року в Тернополі планують придбати спеціальне обладнання, яке допоможе попереджувати аварійні ситуації, якщо їх причина — пошкоджені труби. «Сьогодні без обладнання виявити частково зруйновані місця дуже важко. Коли ж буде обладнання, то в каналізаційні і дощові мережі запускатимуть відеоробота, який шукатиме на цих об’єктах можливі місця пошкодження», — розповів Володимир Кузьма. Відтак пошкодження усуватимуть. А гроші на закупівлю нового обладнання виділять з міського бюджету. «Це не дешеве обладнання. Наразі остаточної ціни ще не знаємо, тому що гроші тільки виділили і триває пошук, але в будь-якому випадку пристрій коштуватиме не менше ніж півмільйона гривень».

 

Сьогоднішній провал дороги далеко не перший цього року в Тернополі. Лише два дні тому, 2 квітня, поблизу залізничного вокзалу запався асфальт на вул. Богдана Хмельницького, біля будинків 6а ,4а, 4. Четвертого березня на бульварі Тараса Шевченка, 29 посеред тротуару провалилася бруківка. Комунальники змушені були розібрати бруківку довкола, щоб засипати метрову порожнину. Найбільше яма, яку бачили на дорозі тернополяни, утворилася 1 червня минулого року на пішохідному переході на бульварі Шевченка. Діаметром вона сягала понад чотири метри, глибиною — близько п'яти метрів.

04.04.2013