Світова інтеліґенція закликає звільнити Надію Савченко.

Кілька тисяч осіб, серед них нобелівські лауреати, науковці та громадські діячі з багатьох країн світу, підписали відкритого листа до світової спільноти з вимогою посилити тиск на Росію задля звільнення Надії Савченко.

 

"Звертаємося з закликом до вжиття надзвичайних заходів з метою негайного та безумовного звільнення 34-річної Надії Савченко, громадянки України, викраденої та впродовж двох років ув'язненої Росією. Російська влада нехтує правами людини, міжнародним правом та власної ж конституції. Нехтує світовою спільнотою, подібно і мінськими домовленостями. Дотеперішні зусилля міжнародної спільноти виявилися недієвими. З протестом проти російського суду Надія Савченко 4 березня оголосила сухе голодування. Те, чи вдасться урятувати їй життя, буде тестом на ефективність міжнародної дипломатії і нашу відданість європейським цінностям", – ідеться у зверненні.

 

Відкритий лист поширюється із додатком – останнім словом Надії, написаним для виступу на судовому засіданні.

 

Ініціатором листа виступили польські та українські інтелектуальні середовища. Зокрема, звернення підписали лауреати нобелівської премії Світлана Алексієвич (Білорусь), Томас Венцлова (Литва/США), Ельфріде Єлінек (Австрія), режисер Аґнєшка Голланд (Польща), французький філософ Бернар-Анрі Леві, російські письменники Віктор Шендерович і Людмила Уліцька, колишній міністр закордонних справ Німеччини Маркус Мекель, президент групи "Альянс лібералів і демократів за Європу" у Європейському парламенті Гі Вергофстадт, польський письменник Анджей Стасюк, професор Олександр Мотиль (США), польська публіцист Боґуміла Бердиховська та інші.

 

З українського боку, зокрема, підписалися: Юрій Андрухович, Олександр Бойченко, В'ячеслав Брюховецький, Любомир Гузар, Борис Ґудзяк, Олександра Коваль, Мирослав Маринович, Микола Рябчук, Євге Захаров Сергій Жадан, Йосиф Зісельс та інші.

 

Звернення англійською мовою опубліковано, зокрема, на сайті ipetitions.com. Польською мовою – у виданні Gazeta Wyborcza.

07.03.2016