Соратник Меркель виступає за "план Маршалла" для України.

Депутат бундестагу, голова німецько-української парламентської групи Карл-Георг Вельман (член Християнсько-демократичного союзу Німеччини під проводом Анґели Меркель) виступає за надання відчутної фінансової допомоги Україні для відновлення економіки, реформ державного управління та правоохоронних органів.

 

Про це Вельман розповів в інтерв'ю газеті "Сьогодні".

 

"Ми працюємо над новою стратеґією для стабілізації і розвитку України разом із українцями. Зі значно більшими фінансовими і політичними зусиллями. Це щось нове, і йтиме у якості доповнення до Угоди про асоціацію. Воно ще розробляється, не ставши частиною офіційної політики. Це ідея відчутного "плану Маршалла" для відновлення економіки, управління, судової системи тощо", – розповів Вельман.

 

При цім депутат наголосив, що якщо Німеччина зважиться на такий крок, то підтримка надаватиметься Україні під суворим контролем і згідно з чіткими зобов'язаннями. "Якщо цей "план Маршалла" колись почне працювати, то лише під повним контролем і моніторингом. Європа – це доля для України. Та насамперед і ви мусите робити свою домашню роботу. Наприклад, як робили поляки після підписання Угоди про асоціацію з ЄС понад 20 років тому", – наголосив соратник Анґели Меркель.

 

Член бундестагу зазначив, що Німеччина ретельно стежить за розвитком політичної кризи в Україні. "Мусите усвідомлювати, що все в українському уряді та парламенті інтенсивно моніториться в Німеччині. Майбутнє України має велике значення для всієї Європи", – зазначив Карл-Георг Вельман.

 

Втім, голова департаменту координації міжнародних програм Міністерства економіки та торгівлі Олена Трегуб спростувала інформацію про розробку урядом Німеччини пакету допомоги Україні. За її словами, мрію одного депутата видають за офіційні наміри німецького уряду. "Працюю напряму і регулярно спілкуюсь із німецьким урядом – про "план Маршала" не чула", – зазначила Трегуб у Facebook.

 

29.02.2016