Стара казка, по новому розповів І. Ф.
Був собі дід Андрушка, а в него баба Марушка, а в баби дочечка Мінка, а в дочки сучечка Фінка, а в сучки товаришка киця Варварка, а в киці вихованка мишка Сіроманка.
Раз весною взяв дід рискаль тай мотику, скопав у городци грядку велику, мервицею попринадив, грабельками підгромадив, зробив пальцем дірочку дрібку — тай посадив ріпку.
Працював дід не марно: зійшла ріпка гарно. Що день йшов дід у город, набравши води повен рот, свою ріпку підливав, їй до життя охоти додавав.
Росла дідова ріпка, росла! З разу така, як мишка була, потому як буряк, потому як кулак, потому як два, а на кінци стала така, як дідова голова.
Тішить ся дід, аж не знає, де стати. „Час — каже — нашу ріпку рвати!“ Пішов він у город гуп, гуп! Узяв ріпку за зелений чуб: тягне руками, запер ся ногами, добуває сил усіх, сопе як ковальский міх — мучив ся, потів увесь день, а ріпка сидить у земли як пень.
Кличе дід бабу Марушку: „Ходи, бабусю, не лежи, мені ріпку вирвати поможи!“ Пішли вони в город гуп, гуп! Взяв дід ріпку за чуб, баба діда за плече — тягнуть аж піт тече! Торгає дід ріпку за чівку, торгає баба діда за обшивку, працюють руками, упирають ся ногами — промучили ся увесь день, а ріпка сидить у земли як пень.
Кличе баба дочку Мінку: „Ходи, доню, не біжи, нам ріпку вирвати поможи!“ Пішли вони у город гуп, гуп! Узяв дід ріпку за чуб, баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку; торгають руками, упирають ся ногами, промучили ся увесь день, а ріпка сидить у земли як пень.
Кличе дочка сучку Фінку: „Ходи, Фіночко, не біжи, нам ріпку вирвати поможи!“ Пішли вони в город гуп, гуп! узяв дід ріпку за чуб, баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку, сучка дочку за спідничку. Торгає дід ріпку за чівку, баба діда за обшивку, дочка бабу за запаску, сучка дочку за спідничку — промучили ся увесь день, а ріпка сидить у земли як пень.
Кличе сучка кицю Варварку: „Ходи, Варварко, не лежи, нам ріпку вирвати поможи!“ Пішли вони в город гуп, гуп! Узяв дід ріпку за чуб, баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку, сучка дочку за спідничку, киця сучку за хвостик. Тягнуть и руками и зубами, упирають ся ногами; промучили ся увесь день, а ріпка сидить у земли як пень.
Кличе киця мишку Сіроманку: „Ходи, Сірочко, не біжи, нам ріпку вирвати поможи!“ Пішли вони в город гуп, гуп! Узяв дід ріпку за чуб, баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку, сучка дочку за спідничку, киця сучку за хвостик, мишка кицю за лапку — як потягли, як потягли, тай балабунц!
Упала ріпка на діда Андрушку, дід на бабу Марушку, баба на дочку Мінку, дочка на сучку Фінку, сучка на кицю Варварку, а мишка шусть у шпарку.
[Дзвінок, 1891, № 21 (1 (13). XI), с.174 (суч. правописом)]
13.11.1891