Згідно з попередніми підрахунками результатів виборів, перемогу на президентських перегонах здобула кандидатка від опозиційної Демократичної прогресивної партії Цай Інвень, набравши понад 60 відсотків голосів виборців – повідомляє видання Zeit.
Кандидат від правлячої на Тайвані партії Гоміньдан Ерік Чжу вже визнав свою поразку на виборах.
Таким чином 59-річна Цай Інвень стане першою жінкою-лідером держави не лише в Тайвані, а й у цілому китаємовному світі.
Права партія Гоміньдан виступала за зміцнення зв’язків з КНР. Відносини між Пекіном і Тайбеєм почали поліпшуватися після приходу до влади в 2008 році адміністрації на чолі з Ма Інцзю, котрий зробив ставку на масштабне економічне зближення з материком за збереження політичного статус-кво.
Тим часом Цай Інвень і її Демократична прогресивна партія завжди виступали за зміцнення незалежності країни від материкового Китаю. Отже, як прогнозують аналітики, її обрання може різко загострити майбутні відносини між Тайбеєм і Пекіном.
Причиною поразки партії Гоміньдан і її кандидата експерти вважають те, що чимало тайванців почали вважати, що Ма Інцзю зайшов в політиці умиротворення КНР занадто далеко. Вони побоюються економічного, а потім і політичного впливу величезного сусіда, в якому бачать загрозу демократії.
Пекін же й надалі розглядає Тайвань як свою бунтівну провінцію, зобов'язану, на думку китайського керівництва, раніше чи пізніше повернутися в лоно єдиної держави.
16.01.2016