Розпочалось будівництво Польського дому.

На вул. Шевченка, 3а у Львові розпочали будівництво «Центру польської культури та європейського діалогу – Польського дому», заклавши акт про це у металевій капсулі у фундамент майбутньої будівлі, передають Варіанти.

 

На урочистому закладанні капсули були і міністр закордонних справ Республіки Польща Ґжеґож Схетина, голова кабінету Президента РП міністр Адам Квятковський, голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Петро Колодій, міський голова Львова Андрій Садовий, генеральний консул РП у Львові Вєслав Мазур.

 

Ґжеґож Схетина та Адам Квятковський, передає Zaxid.net, запевнили, що «Центр польської культури та європейського діалогу» постане тут за їхні кошти і, найімовірніше, вже за два роки.

 

Поляки, розповіли гості, ще від часу своєї незалежності принаймні духовно бажали об’єднати всіх своїх побратимів, які розкидані по світу, а це близько 20 мільйонів. Тож цей Центр допоможе їм у цьому: тут збиратиметься їхня громада, що мешкає у Львові, для творчих вечорів та дискусій.

 

«Я не міг би закінчити своєї місії, як міністр закордонних справ, як син львів’янина, який тут народився, на вулиці Личаківській, якби цього не довершив. Це для мене справа честі. Обіцяв мамі. Тому цей день для мене – і родинне свято», – сказав Ґжеґош Схетина.

 

У травні 2013 року Львівська міськрада ухвалила рішення про передачу Федерації польських організацій будинку, розташованого по вул. Т. Шевченка, 3а у довготермінове користування. А у грудні того ж року польській громаді передали символічний ключ від будівлі Польського дому.

06.11.2015