Осушенням підтопленої території збирається зайнятися хронічний боржник.

"Львівський будівельний холдинг", що виграв тендер на осушення, неодноразово отримував аванси, але не виконував у повному обсязі передбачені договорами роботи. На рахунку підприємства п'ять відкритих виконавчих проваджень.

 

Як повідомляє інтернет-видання "Наші гроші" з посиланням на "Вісник державних закупівель", державне підприємство "Об’єднана компанія "Укрвуглереструктуризація"" 11 вересня за результатами тендеру замовило в ТОВ "Львівський будівельний холдинг" роботи з водопониження підробленої і підтопленої території відповідно до проекту ліквідації шахти "Бендюзька" на 27,79 млн. грн.

 

Шахту "Бендюзьку" з урочистостями закрили у 2005 р. Село Бендюга Межирічянської сільради Сокальського району, розташоване на південний схід від Червонограда, на автомобільній дорозі Червоноград-Радехів, у відпрацьованому полі шахти, останніми роками інтенсивно підтоплюється. Існує також загроза повного руйнування згаданої дороги у межах села.

 

Розроблений раніше проект дренажно-меліоративної системи у селі Бендюга передбачає: спорудження придамбової дрени, закритих і відкритих горизонтальних дрен-осушувачів, пристрою водозбірника-відстійника і насосної станції перекачування дренажних (ґрунтових) і поверхневих вод у річку Західний Буг за допомогою трубопроводу. ТОВ "Львівський будівельний холдинг" мало би виконати усі ці роботи включно з влаштуванням електропостачання насосної станції, огорожі для неї, а також разом з будівництвом тимчасового автомобільного шляху і благоустроєм підтопленої території до серпня 2016 р.

 

Як інформують "Наші гроші", зараз власником "Львівського будівельного холдингу" є Володимир Вдов’як , який до того був керівником підприємства. Раніше ж його власниками були Олег Петеляк та Ігор Гринкевич. Останній був директором і засновником збанкрутілого ТОВ "Будівельна компанія "Верховина"". Ця компанія відома у Львові через скандал довкола реставрації Вірменського собору влітку 2009 р. Вона стала переможцем тендеру від Львівської міськради на виконання складних реставраційних робіт, не маючі фахівців і не володіючи технологіями. Пізніше правоохоронці заявили, що фірма підробила документи, і проти Гринкевича прокуратура Галицького району порушила кримінальну справу за ч.1 ст. 366 (підробка службових документів), але згодом її закрила. З Ігорем Гринкевичем пов'язані, на думку видання, ТОВ "Мегабудмакс" і ПП "Ренесанс-Стиль", зареєстровані за однією адресою у Львові.

 

За інформацією "Z", проти ТОВ "Львівський будівельний холдинг" відкриті п'ять виконавчих проваджень. На розгляді у Господарському суді Львівської області перебуває справа за позовом військової прокуратури Західного регіону України в інтересах держави в особі Міністерства оборони до "Львівського будівельного холдингу" про розірвання договору підряду на закупівлю робіт з реконструкції казарми під 41-квартирний житловий будинок у Мукачеві і стягнення 1,645 млн грн сплаченого авансу. Підприємство, як стверджує прокуратура, отримало аванс на закупівлю матеріалів, але у 2014-2015 рр. не виконало обіцяні роботи.

 

Крім того, у 2015 році "Львівський будівельний холдинг" програв суд прокуратурі Галицького району Львова, що в інтересах УКБ Львівської ОДА подало позов про стягнення невикористаного авансу за роботи з реконструкції школи у селі Черниця Миколаївського району. Йшлося про майже 89 тис. грн.

 

18.09.2015