Комітет кредиторів, що керує холдинґом від лютого цього року, списав борг, щоб врятувати "Мрію».
Як повідомляє новинний портал «За Збручем», міністр аґрарної політики і продовольства Олексій Павленко під час брифінґу в Тернополі підтвердив інформацію про списання колишніми кредиторами боргу аґрохолдинґу «Мрія» майже на $900 млн.
«Я особисто приклав величезних зусиль для того, щоб земля, яка перебувала у власності аґрохолдинґу "Мрія", не розвалилася, щоб інвестори, які вклали півтора мільярда доларів США в "Мрію", не залишилися "з носом", а продовжували працювати, — повідомив Павленко. — Спільно з керівництвом області нам вдалось домовитися про те, щоб холдинґ був переданий новим інвесторам. Попередні інвестори втратили офіційно майже 900 мільйонів доларів, але цим питанням повинні вже займатись правоохоронні органи. Але земля — засіяна, робота йде. Є питання щодо цукрових заводів, які ще не передані новим власникам, тривають суперечки. Загалом цьогоріч в Україні не повинно бути проблем із цукром для споживання».
Кажучи про «попередніх інвесторів», Павленко, очевидно, мав на думці родину Гутів, після господарювання якої аґрохолдинґ «Мрія» у листопаді 2014 року накопичив борг на суму близько $1,3 млрд. Більшість активів холдинґу, що зосереджені переважно в Тернопільській області, у лютому цього року отримав в управління комітет кредиторів.
Як інформувало «Народне Слово», під контролем родини Гутів досі перебувають шість цукрових заводів у Тернопільській області, а також логістична компанія «Мрії». «Деловая столица» висловила думку, що Гути контролюють їх через підставних осіб.
У листопаді 2014 року «Економічна Правда» розповідала, що родина Гутів пропонувала кредиторам списати $900 млн боргу. Кредитори, що стали власниками холдинґу, раніше не інформували, яку суму боргу згодилися в остаточному підсумку списати.
11.08.2015