Навіть «Розетта» глянула на Плутон

Історичний політ «Нових обріїв» повз Плутон став чи не найбільшою науковою сенсацією останніх днів. З огляду на це, місія «Розетта» також повернула свій погляд на карликову планету.  

 

 

 

Після ретельної обробки знімків на фото OSIRIS стало видно карликову планету Плутон. Фотографії зробили 12 липня 2015 р. Зліва – неопрацьоване зображення справжньої піщаної бурі з частинок пилу, крізь них намагається заглянути система камер. Посередині – зоряний фон Плутона. Справа – опрацьоване зображення карликової планети Плутон, показане світлою плямою (тут виділену голубим колом).

 

 

Майже 5 млрд км. розділяло зонд ЕСА від карликової планети Плутон, коли космічний апарат НАСА «Нові обрії» пролітав повз неї на відстані кілька тисяч кілометрів. Тим не менше, винятковим чином місія «Розетта» також зафіксувала своїми камерами віддалене космічне тіло, проігнорувавши близьку комету 67P/Чурюмова-Герасименко, яку покликана досліджувати – такий собі тест для системи камер OSIRIS.

 

Понад три години тривало висвітлення й інтенсивна переробка зображення, що було необхідним для того, аби розгледіти Плутон на знімках доволі чітко. Так, він став першим тілом Сонячної системи, яке «Розетта» зафіксувала своїми приладами, каже Гольгер Сіркс (Holger Sierks) з  Інституту досліджень Сонячної системи імені Макса Планка, керівник команди OSIRIS. У результаті науковці отримали 20 фотографій, кожну з яких робили впродовж 10 хвилин, і які команда вчених мусила ретельно накладати одна на одну й опрацьовувати.  

 

Проблемою для чіткіших зйомок стала, передусім, товста атмосфера газу й пилу, що на разі оточує 67P. Те, що тіло завбільшки 2370 км. взагалі видно на знімках, межує з чудом. «Зрештою, OSIRIS не є телескопом, а тільки камерою, яку, в перше чергу, розробляли для того, щоб досліджувати комету “Розетти” з мінімальної відстані», –  пояснює Сіркс.

 

 

Daniel Lingenhöhl

Auch Rosetta blickte zu Pluto

Spektrum.de, 17/07/2015

Зреферувала Соломія КРИВЕНКО                                                                 

20.07.2015