Передбачуване і несподіване

Події, які можна передбачити, потім рідко потрапляють до підручників історії, але хай Бог милує від того, щоб наші діти вчили про деякі несподіванки, які ми переживаємо.

 

Документи тижня

 

Верховна Рада на превелику силу і зі спробою поскандалити ухвалила президентський законопроект про внесення змін до ст.10 закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», а також постанову щодо визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями.

 

Виявилося, що такі законодавчі акти можуть бути лакмусовим папірцем для наших політиків. «Особливий порядок» відразу не сподобався «Опозиційному блоку», бо, як сказав його представник Юрій Воропаєв, в законі передбачено встановлення повного контролю української влади над окупованими територіями.

 

Зі соратниками Януковича все було зрозуміло й без того, але несподівано не засмакувало «Батьківщині» і радикалам. Юлія Тимошенко вирішила, що новий закон встановлює новий кордон між Україною і Росією, Ляшкові здалося, що в такий спосіб можна спровокувати війну.

 

Те, що закон правильний, стало очевидним, коли про нього взнали сепаратисти. Олександр Захарченко та Ігор Плотницький затаврували київську ініціативу своєю ганьбою і дійшли такого висновку: «Відмовивши Донбасу в особливому статусі, Київ розтоптав крихкий Мінський мир і завів ситуацію в глухий кут». Замість того, щоб шити рукавиці в якісь затишній тюрмі, громадяни вирішили далі бавитися в геополітику.

 

Тепер на сході статус має свої дуже великі особливості

 

Гості тижня

 

Президент Литви Даля Ґрібаускайте остаточно завоювала статус головного адвоката України в Європі, за що їй у Києві вручили нагороду «Людина року». Втішена литовка абсолютно без прив'язки до цієї події сказала, що Європа може посилити санкції проти Росії, якщо та не дотримуватиметься Мінських угод.

 

Другим високоповажним гостем у столиці був турецький прем'єр Реджеп Таїп Ердоган. Минулося без нагород і йшлося переважно про суто ділові речі. Розмова з президентом Петром Порошенко була, напевно, серйозна, бо тривала три години замість запланованої однієї, а прес-служба Петра Олексійовича навіть не повідомляла подробиць бесіди у верхах.

 

Потім стало відомо, що Туреччина зацікавлена у майбутній відбудові Донбасу і візьме в цьому участь майже як тоді, коли турки будували українцям дороги до ЄВРО-2012. Крім того, Порошенко розповів, що Туреччина виділила Україні $10 млн. гуманітарної допомоги, а також надасть $50 млн. кредиту на покриття дефіциту бюджету.

 

Турки згодні обстоювати права кримських татар, якщо тих утискатимуть окупанти-росіяни, але з тими ж таки росіянами ті ж таки турки планують реалізувати газопровід «Турецький потік». Тут про дружбу і взаєморозуміння не йдеться, бо так вимагає бізнес.

 

Турецький лідер має свої спортивні уподобання

 

Гопник тижня

 

Якісний PR допомагає хом'якам бути популярнішими, ніж щурі, а з олігарха Ігоря Коломойського зробив справжнього слугу Вітчизни, який з усієї сили захищає довірену йому президентом Дніпропетровську область. Коли Ігор Валерійович майже вжився в імідж кота Матроскіна і думав, що тримає деміурга за тестикули, в нього трапився бізнесовий конфлікт в «Укртранснафті» й «Укрнафті». Виявилося, що ніяким PR трамвайного хама на порядну людину не перетвориш. Коломойський матюкав журналістів, а потім почав використовувати для захисту своїх інтересів людей, озброєних автоматами.

Президент на те все поки що зреагував тільки тим, що оголосив своєму підлеглому, голові Дніпропетровської ОДА, догану.

 

Посмішка мільярдера не заохочує посміхнутись у відповідь

 

Смерть тижня

 

Безглуздо пішов під лід Віктор Янукович-молодший на далекому Байкалі. Банальний сюжет про життя і смерть «золотої молоді» став за привід нагадати про те, що десь, мабуть, ще існує Віктор Янукович-старший, який любив відпочивати на Алтаї, що за російськими мірками неподалік від Байкалу.

 

Звістку про смерть колишнього нардепа підтвердив його друг Нестор Шуфрич, і це сприйнялося адекватно, а про подробиці трагедії розказав Антон Геращенко, і це здивувало.

 

Він переконався, що їздити за кермом краще влітку

 

23.03.2015