Янукович дав команду душити

 

Поки вчора, 6 березня, Вищий адміністративний суд України розглядав справу Сергія Власенка, опозиція далі блокувала трибуну ВРУ.

- Які перспективи у цієї ВР? — запитав кореспондент «Z» у представників двох опозиційних фракцій. Ось що вони відповіли.

 

Андрій Павловський, народний депутат від фракції «Батьківщина»:

 

- Перспективи поки що вимальовуються не дуже гарні. Вперше за історію українського парламентаризму, як сказав Яценюк, «депутатів стали здавати, як склотару». Навіть при тому, що В.Литвин був повністю залежним, він до такого ніколи не доходив. Щоб так відразу, у перший же день, підписувати подання до суду, аби позбавляти депутатів мандату. Він якось лавирував, викручувався, але до такої ганьби не опускався. А Рибак — йому все рівно. Замість того, щоб розібратися, подивитися — відповідає дійсності документ чи ні, він взяв і підписав. Ми вважаємо, що це наперед продумана спецоперація. Рішення у справі Власенка прийняли неґативне, відкривати засідання ВРУ немає сенсу. Будемо продовжувати блокування, щоб не дати Рибаку можливості оголосити про це з трибуни Верховної Ради.

- Виходить, що засідання ради фракцій — порожня формальність?

- Представники провладної більшості нікого не хочуть чути. Вони й самі в кулуарах нам кажуть, що є повністю залежними і самостійно рішень не приймають. Що їм з Адміністрації Президента накажуть, те вони і мусять виконувати. В такі умови поставлені… Вони й самі не знають, якими будуть їхні наступні кроки. Якщо по Власенку (це нам точно відомо) — за день до того Янукович дзвонив особисто Рибаку і дав команду душити. От вони й душать. Дасть команду лізти штурмувати трибуну — полізуть. Поки вони самі не будуть відчувати, що вони не просто раби, а представники народу, то змін на краще не буде.

 

Анатолій Вітів, народний депутат від фракції «Свобода»:

 

- Партія реґіонів не піде на розпуск Ради, тому що соціологічні дослідження фіксують падіння їхнього рейтинґу. Сьогодні вибори їм є невигідні. А ми готові в будь-який момент йти на вибори.

- То засідання ради фракцій — порожня формальність?

- Воно не є формальністю. Ми ставимо питання, щоб Комітет з питань реґламенту (голова якого Макеєнко дискредитував себе) віддали опозиції. Це було б правильно.

07.03.2013