620-й день війни Росії в Україні. Хроніка

19:25 Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття через російський удар по воїнах 128-ї гірсько-штурмової бригади у Запорізькій області. Верховний головнокомандувач заявив, що це "трагедія, якої можна було уникнути". "Головне – встановити повну правду про те, що сталося, і більше не допустити подібного. Кожен військовий у зоні бойових дій – у зоні дострілу та аеророзвідки ворога – знає, як треба поводитися під відкритим небом, як дбати про безпеку. Зараз розслідування має дати рідним загиблих воїнів і суспільству чесні відповіді, як сталася трагедія та чиї розпорядження були неправильними", – сказав Зеленський.

 

 

18:49 Вечірнє зведення Генштабу ЗСУ:

 

Протягом доби відбулось 44 бойові зіткнення. Загалом ворог завдав 2 ракетні та 34 авіаційні удари, здійснив 36 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Також російські окупанти завдали чергового удару по Україні, застосувавши 1 керовану авіаційну ракету Х-59 та 1 керовану ракету Х-31П. Силами та засобами протиповітряної оборони знищено ракету Х-59. Руйнувань та пошкоджень зазнали інфраструктурний об’єкт, приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура. На жаль, є поранені серед цивільного населення.

Оперативна обстановка на сході та півдні України залишається складною.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи збройних сил білорусі виконують завдання у прикордонних з Україною районах.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території рф, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону України. Артилерійських та мінометних обстрілів ворога зазнали близько 15 населених пунктів, серед них Басівка, Миропілля, Іскрисківщина, Грабовське Сумської області; Плетенівка, Нестерне, Строївка Харківської області.

На Куп’янському напрямку ворог, за підтримки авіації, вів безуспішні штурмові дії в районах Синьківки, північно-східніше Петропавлівки та Іванівки Харківської області, де наші воїни відбили 5 атак. Також противник завдав авіаційного удару біля Надії Луганської області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали Тополі, Дворічна, Синьківка, Петропавлівка, Іванівка, Берестове Харківської області.

На Лиманському напрямку противник завдав авіаційних ударів в районах Серебрянського лісництва Луганської області та Тернів, Спірного, Веселого Донецької області. Також від ворожих артилерійських та мінометних обстрілів постраждали близько 10 населених пунктів, серед них Невське, Білогорівка Луганської області та Серебрянка, Торське, Спірне Донецької області.

На Бахмутському напрямку ворог 4 рази безуспішно намагався відновити втрачене положення поблизу Кліщіївки та Андріївки Донецької області. Вів безуспішні штурмові дії в районах Богданівки, Хромового та Південного Донецької області, де наші захисники відбили ще 5 атак. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися близько 10 населених пунктів, зокрема Міньківка, Хромове, Кліщіївка, Нью-Йорк Донецької області.

На Авдіївському напрямку ворог, за підтримки авіації, вів безуспішні штурмові дії в районах населених пунктів Авдіївка, Сєверне, Первомайське Донецької області. Тут Сили оборони відбили 6 атак. Також противник завдав авіаційних ударів у районах населених пунктів Олександропіль, Авдіївка та Очеретине Донецької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 10 населених пунктів, серед них Степове, Авдіївка, Первомайське, Нетайлове Донецької області.

На Мар’їнському напрямку ворог, за підтримки авіації, вів безуспішні штурмові дії в районі Мар’їнки Донецької області, де Силами оборони відбито 17 атак. Завдав авіаційного удару неподалік Новомихайлівки Донецької області. Під артилерійським та мінометним вогнем окупантів опинилось близько 10 населених пунктів Донецької області, зокрема, Георгіївка, Мар'їнка, Парасковіївка, Новомихайлівка.

На Шахтарському напрямку противник завдав авіаційного удару в районі Старомайорського Донецької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 10 населених пунктів, зокрема Вугледар, Пречистівка, Золота Нива, Урожайне Донецької області.

На Запорізькому напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії північно-західніше Вербове, Роботиного, північніше Нестерянок, П’ятихаток Запорізької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали понад 20 населених пунктів, зокрема Полтавка, Червоне, Гуляйпільське, Мала Токмачка, Роботине, Кам’янське Запорізької області та Марганець Дніпропетровської області.

На Херсонському напрямку противник завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Республіканець, Львове, Тягинка Херсонської області. Також ворожих артилерійських обстрілів зазнали населені пункти Херсон Херсонської області та Очаків Миколаївської області.

Водночас Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, наступальні (штурмові) дії на Бахмутському напрямку, завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту.

Протягом доби авіація Сил оборони завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника. Також силами та засобами протиповітряної оборони України знищено 4 розвідувальні БпЛА.

Підрозділи ракетних військ уразили 3 артилерійські засоби та 4 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.

 

 

18:04 Росіяни спрямували протирадіолокаційну ракету Х-31П по Одещині. Влучанням в інфраструктурний об'єкт пошкоджено адміністративні будівлі. Постраждали три співробітники. Вибухова хвиля завдала пошкоджень і навколишнім будинкам. "Пріоритети ворога зосереджені на протидії цивільному судноплавству", – прокоментували Сили оборони півдня.

 

 

17:17 Президент Володимир Зеленський наполягає, що війна не зайшла у глухий кут, і Україна планує нові операції. "Наша армія розробляє різні плани, різні операції для того, щоб швидше просуватися вперед і завдати неочікуваних ударів Російській Федерації", – сказав Зеленський в інтерв'ю NBC News. Верховний головнокомандувач визнав, що прогрес на війні дається повільно і що поступово накопичується втома. Водночас він підкреслив, що українські воїни й далі є "більш мотивованими, ніж будь-які росіяни, що прийшли в Україну з метою нас убити". Зеленський не згоден із тезою, що ситуація є "патовою", і нагадав про те, що раніше Росія планувала "поставити Україні мат – та цього не сталося".

 

 

16:21 Прокуратура відкрила кримінальне провадження через інцидент із побиттям військовослужбовця у районному управлінні поліції в Києві за статтею перевищення влади або службових повноважень.

 

 

15:43 Сили спеціальних операцій у неділю оприлюднили на своїх сторіках у соцмережах заяву генерала Віктора Хоренка, відстороненого указом Президента з посади командувача ССО.

 

#дослівно

 

«7 тез бойового генерала Віктора Хоренка»

 

1. Є багато непоганих керівників в кабінетах. Але військами з кабінетів не командують. Не командують без досвіду.

2. Щоб зрозуміти, як долати ворога – треба вбити принаймні одного особисто. Я вбив багатьох.

3. Основна моя мета – боротися з ворогами України. Я не знаю, чи ви почуєте щось про мою боротьбу, адже я ніколи не робив цього показово. Та я боротимуся.

4. Я не публічний, в політику не граю. Сенс мого життя – помста ворогам України.

5. Головне для мене – бути чесним. Я завжди був чесним і відкритим перед своїми військовослужбовцями. Це основне – вміти висловлювати одне одному власну думку, вміти дослухатися.

6. Про що я можу жалкувати – так тільки про те, що я не завершив спланованих операцій, не підтримав тих, хто на мене сподівався. Та це залежить не від мене, хоча я не можу не відчувати відповідальності за своїх людей.

7. Важко будучи вожаком покидати свою зграю. Та вовк може полювати і наодинці. Головне, що завжди є на кого, ворогів у нас вистачає.

Честь!

 

Віктор Хоренко

 

 

15:07 Міністр оборони Рустем Умєров затвердив нову Концепцію військової кадрової політики Міноборони, котра передбачає заміну призову рекрутингом. Головний акцент концепції – "задоволення потреб ЗСУ в людях під час повномасштабної війни, інтеграція в євроатлантичний безпековий простір, взаємосумісність ЗСУ зі збройними силами держав – членів НАТО", – коментує Міноборони. Очікувані результати: ЗСУ перейдуть на військову службу за контрактом, а строкову військову службу замінять інтенсивною військовою підготовкою громадян призовного віку; в Україні функціонуватиме система рекрутингу професійним і вмотивованим особовим складом; удосконалена електронна система військового обліку; нова культура взаємовідносин між командирами та підлеглими тощо.

 

 

14:21 На війні з Росією загинув військовослужбовець 3-ї окремої штурмової бригади одесит Юрій Глодан. Навесні 2022 року трагедію Юрія оплакували в усій країні, коли ракета влучила в багатоповерховий будинок в Одесі, убивши його сім'ю – дружину та тримісячну дитину. Загалом унаслідок удару по Одесі загинуло восьмеро людей; сам Юрій тоді ненадовго вийшов з дому. Після трагедії Глодан вирішив піти у військо. "Він поступив, як гідний чоловік української нації – пішов у ЗСУ, спочатку – "Азов", потім – 3-тя штурмова", – коментує приятель Глодана Олександр Яковенко.

 

 

 

13:47 Розслідувальний проєкт "Схеми" опублікував супутникові знімки суднобудівного заводу в Керчі після атаки української авіації. На кадрах Planet Labs за 5 листопада видно місце ураження інфраструктури та військове судно, що також виглядає пошкодженим.

 

 

 

12:38 Внаслідок російської атаки по Полтавській області одна людина загинула, п'ятеро постраждали, зокрема двоє дітей, поінформував голова обласної військової адміністрації Пилип Пронін. Перед тим повідомлялося, що росіяни завдали ракетного удару по Миргородському району, внаслідок якого щонайменше дев'ять приватних будинків зазнали пошкоджень. Зі слів Проніна, біля місця вибуху цілу ніч патрулювали поліціянти, щоб уникнути мародерства.

  

 

12:05 В Києві у Шевченківському районному відділку поліції побили військовослужбовця. Директорка благодійного фонду “Хелп Фокс” Наталія Биковець оприлюднила відео, на котрому видно, як поліцейський штовхає чоловіка у військовій формі в коридорі відділку; військовослужбовець падає. Зі слів Биковець, постраждалий проходив у Києві військово-лікарську комісію після поранення. Його затримали на вокзалі під час комендантської години, хоча він мав на руках квиток на поїзд, висновок ВЛК і військовий квиток. Поліція розпочала перевірку за фактом конфлікту. Правоохоронці стверджують, що інцидент трапився вночі 3 листопада, коли наряд поліції під час патрулювання перевіряв документи у чоловіка, що порушив комендантську годину. "У цей момент до них підійшов чоловік напідпитку у камуфляжі, почав агресивно себе поводити та кілька разів штовхнув оперативника. Працівник поліції запросив незнайомця пройти до відділу задля перевірки його особи. Втім, останній ігнорував законні вимоги поліцейського та продовжував конфліктувати", – прокоментували у поліції Києва. Правоохоронці оприлюднили відео з бодікамери поліціянта. 

 

 

11:46 Внаслідок ускладнення погодних умов (пориви вітру) в Україні знеструмлено 282 населені пункти у восьми областях: Київська – 77, Чернігівська – 77,  Одеська – 51, Сумська – 27, Полтавська – 21, Хмельницька – 13, Дніпропетровська – 10 та Житомирська – 6.

 

 

11:25 Щоденний рапорт розвідки міністерства оборони Великої Британії:

• З наближенням зими розповіді очевидців з дислокованих в Україні російських військ свідчать про те, що одвічна боротьба солдата зі стихією залишається головною турботою для російської армії.

• 1 листопада 2023 року російські солдати, які нещодавно повернулися додому, виступаючи на військовій конференції "Огарковські читання" в Москві, розповіли, що тижнями поспіль були "мокрими з голови до ніг" на передовій. Один солдат наголосив, що ризик обстрілу українських сил означав, що вони "не могли закип'ятити навіть кружку чаю". Вони підкреслили, що живуть і харчуються "одноманітною" їжею в болоті, що пронизує все навколо.

• Підтримання гідного рівня особистого комфорту та належного адміністрування на оборонних позиціях є складним завданням для будь-якої армії. Однак дані з відкритих джерел свідчать про те, що російські війська переважно дуже погано забезпечують дотримання базових принципів польового адміністрування. Це, ймовірно, частково спричинено дефіцитом мотивованих молодших командирів, а також нестабільною логістичною підтримкою.

 

 

10:40 Протягом минулої доби російські війська із різних видів озброєння (міномети, танки, артилерія, РСЗВ, БПЛА, тактична авіація) обстріляли 118 населених пунктів на території 10 областей України, підтверджено ураження 120 об’єктів інфраструктури. За попередньою інформацією, є загиблі та поранені серед цивільного населення, кількість жертв уточнюється.

 

 

 

10:25 На Закарпатті оголошено триденну жалобу за воїнами 128 ОГШБр, які загинули внаслідок ворожого ракетного удару в Запорізькій області, повідомив голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита.

 

 

09:45 Оцінка Генерального штабу ЗСУ загальних бойових втрат росіян з 24.02.22 по нині:

 

 

 

 

 

Зі всієї наявної на початок повномасштабного вторгнення в РФ техніки за час війни знищено:

154,8% танків (з них 2,9% за минулий тиждень),

 57,4% бойових броньованих машин (з них 1,0% за минулий тиждень),

162,2% автомобільної техніки (з них 2,9% за минулий тиждень),

239,4% артилерійських систем (з них 5,6% за минулий тиждень),

 77,8% РСЗВ (з них 3,0% за минулий тиждень),

 40,5% засобів ППО (з них 0,8% за минулий тиждень),

 25,9% літаків (з них 0,1% за минулий тиждень),

 36,4% гелікоптерів (з них 0% за минулий тиждень).

 

 

 

09:30 Командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук підтвердив, що українські військові потопили один із найсучасніших кораблів ЧФ РФ – носія крилатих ракет "Калібр". Очевидно, йдеться про малий ракетний корабель "Аскольд" типу "Каракурт", який був спущений на воду тільки у вересні 2021 році і ще навіть не встиг взяти участь у бойових діях.

 

 

09:25 Станом на 07:00 в Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває один російський корабель, який не є носієм крилатих ракет "Калібр", повідомили у Військово-морських силах ЗСУ. 

 

 

09:20 Вчора росіяни вдарили ракетою "Іскандер-М" по особовому складу 128-ї окремої гірничо-штурмової бригади, внаслідок чого загинули військовослужбовці, а також є поранені, повідомляє Управління стратегічних комунікацій Збройних Сил України.

Міністр оборони України Рустем Умєров доручив провести перевірку за фактом загибелі військовослужбовців 128-ї ОГШБр унаслідок ракетного удару РФ по Запорізькій області.

 

 

09:15 Ключові висновки аналізу поточної ситуації від американського Інституту вивчення війни за минулу добу:

• Президент України Володимир Зеленський, коментуючи для медіа есей Головнокомандувача України генерала Валерія Залужного про позиційний характер війни в Україні, наголосив, що війна в Україні не є «патовою ситуацією». Зеленський під час спільної пресконференції з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн 4 листопада заявив, що нинішня ситуація на передовій «не є патовою», навіть якщо «минув час» і «люди втомилися». Зеленський підкреслив, що Україна надає пріоритет безпеці своїх військовослужбовців і потребує американських винищувачів F-16 і ППО, щоб отримати перевагу над російськими силами. Зеленський нагадав, що багато спостерігачів поспішили назвати ситуацію на полі бою у 2022 році «патовою», але українські сили за допомогою кількох «хитрощів, тактик [і] військових дій» змогли звільнити Харківську область і західний (правий) берег Херсонської області. Зеленський додав, що Путін не зупиниться на нині окупованих Росією рубежах, і зазначив, що Україна «не має права навіть думати про те, щоб здатися». Заяви Зеленського багато в чому віддзеркалюють основні аргументи в есеї Залужного під назвою «Сучасна позиційна війна і як у ній виграти».

• У великому есеї Залужного «Сучасна позиційна війна і як у ній виграти» більш чітко, ніж у короткій статті та статті в журналі Economist, викладено міркування Залужного щодо змін, які Україна має здійснити, щоб подолати поточну «позиційну» стадію війни. Залужний писав, що війна «поступово переходить до позиційної форми», і зазначав, що Україні необхідно отримати перевагу в повітрі; проривати мінні загородження по глибині; підвищення ефективності контрбатарейної боротьби; створювати та готувати необхідні резерви; нарощувати засоби радіоелектронної боротьби для подолання позиційної війни. Позиційна війна стосується військових операцій, які не призводять до швидких або різких змін на лінії фронту, незважаючи на постійні зусилля обох сторін покращити свої позиції. Примітно, що Залужний у своєму есеї не сказав, що війна зайшла в глухий кут і не припустив, що Україна не може досягти успіху. Його реферат скоріше зосереджувався на поясненні того, що нинішній позиційний характер війни є наслідком техніко-тактичного паритету на полі бою та широкого використання мінних загороджень російськими й українськими військами. Залужний розглянув можливості, які відкриваються перед Україною у зв'язку з викликами з боку Росії – зокрема це значні втрати російської авіації, використання Україною західного ракетно-артилерійського озброєння і неспроможність Росії скористатися перевагами своїх людських мобілізаційних ресурсів через політичні, організаційні та мотиваційні проблеми. Залужний стверджував, що аби уникнути «окопної війни» у стилі Першої світової та перейти до маневреної війни, Україна має розробити нові підходи, включаючи технологічні та інші зміни, деякі з яких залежать від підтримки Заходу, а інші вимагають адаптації в українській армії, державі та суспільства. Залужний зробив висновок, що позиційна війна вигідна Росії, оскільки вона затягує війну і може дозволити Москві досягти переваги в певних областях. Залужний стверджував, що Україна чи Росія можуть повернутися до швидкої маневрової війни за відповідних обставин – для України це має включати військові ресурси, надані Заходом. В есе Залужного йшлося про те, як відновити маневр у позиційній війні, а не про те, що війна зайшла в глухий кут.

• Зеленський також спростував інформацію Заходу про те, що офіційні особи США й Європи тиснуть на українських чиновників, щоб вони обговорили можливість мирних переговорів. Джерела NBC заявили, що ці дискусії відбулися під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України минулого місяця і стали результатом визнання Україною занепокоєння Заходу тим, що війна зайшла в «патову ситуацію». Зеленський під час пресконференції 4 листопада заявив, що як лідер України може засвідчити, що ніхто в Європі чи США не тисне на нього, щоб обговорити мирні переговори. Фон дер Ляєн також висловила підтримку суверенітету України.

• NBC додав, що офіційні особи США не мають жодних ознак того, що президент Росії Путін готовий вести переговори з Україною чи має сумніви, що Росія може продовжувати війну, доки західна допомога Україні не припиниться. Наступальні операції Росії навколо Авдіївки свідчать про те, що Кремль продовжує вірити, що можна досягти своїх цілей за допомогою військової сили, і навряд чи піде на мирні переговори з Україною, хіба аби виграти час для відновлення для майбутніх наступальних операцій. Тиск на Україну з метою переговорів про припинення війни, найімовірніше, залишатиметься безглуздим, якщо не шкідливим, доки Путін вірить, що може досягти своїх цілей на полі бою.

• Російське міністерство оборони нібито використало заяви про те, що сирійський уряд погодився постачати зброю підтримуваній Іраном ліванській Хезболлі, щоб підпорядкувати залишки "групи Ваґнера" в Сирії та захопити їхні системи ППО.

• Російські війська 3 і 4 листопада завдали серії ракетних і безпілотних ударів по Україні.

• Українські війська 4 листопада продовжили наступальні дії поблизу Бахмута та на заході Запорізької області. Український Генеральний штаб повідомив, що українські війська продовжують наступальні операції на Мелітопольському та Бахмутському напрямках. Російські мілблогери стверджували, що українські війська просунулися вздовж лісосмуги на північ від Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) і закріплюються в цьому районі.

• Англомовне російське видання The Moscow Times повідомило, що російський уряд звільнив генерального директора ТАСС Сєрґєя Міхайлова 5 липня через те, що ТАСС не погодився з наративами Кремля, повідомляючи про повстання "групи Ваґнера".

• Російський уряд тестує електронну систему голосування перед президентськими виборами 2024 року, ймовірно, для подальшої підтримки спроб маніпулювати результатами на користь президента Росії Путіна.

• ВВС і російське опозиційне видання «Медіазона» підтвердили, що з 24 лютого 2022 року станом на 3 листопада 2023 року під час війни в Україні загинуло щонайменше 35 780 російських військовослужбовців, у тому числі 923 загинули за останні два тижні.

• Російська влада продовжує роботу з поселення російських громадян в окупованій Україні.

 

 

09:05 Інтенсивність бойових зіткнень та російських ударів за даними зведень Генерального штабу ЗСУ:

 

 

 

 

 

08:45 Ранкове зведення Генерального штабу ЗСУ:

 

Противник продовжує ігнорувати закони та звичаї ведення війни, використовує тактику терору, завдає ракетних та авіаційних ударів, здійснює обстріли з реактивних систем залпового вогню не тільки по військових, а й по цивільних об’єктах нашої держави.

Протягом минулої доби відбулося 82 бойові зіткнення. Загалом ворог завдав 7 ракетних та 24 авіаційні удари, здійснив 64 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

Авіаційних ударів зазнали: Серебрянське лісництво Луганської області; Біла Гора, Катеринівка, Бердичі, Мар'їнка, Новомихайлівка, Старомайорське Донецької області; Новоданилівка Запорізької області; Республіканець, Червоний Маяк, Берислав, Тягинка, Іванівка, Токарівка, Микільське, Наддніпрянське Херсонської області; Очаків Миколаївської області.

Під артилерійським вогнем опинилися понад 100 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей.

В зоні відповідальності ОСУВ “Північ” на Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка залишається без суттєвих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить активну диверсійну діяльність з метою недопущення перекидання наших військ на загрозливі напрямки, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону в бєлгородській області.

В зоні відповідальності ОСУВ “Хортиця” на Куп’янському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії біля Синьківки та Іванівки Харківської області, де наші захисники відбили близько 10 атак противника.

На Лиманському напрямку противник вів безуспішні штурмові дії в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області та Спірне Донецької області. Тут українські воїни відбили 4 атаки противника.

На Бахмутському напрямку ворог безуспішно намагався відновити втрачене положення поблизу Хромового, Кліщіївки та Андріївки, де наші захисники відбили близько 10 атак противника. Також окупанти вели штурмові дії в районі Богданівки Донецької області, успіху не мали. В той же час Сили оборони України продовжують штурмові дії південніше Бахмута Донецької області, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.

В зоні відповідальності ОСУВ “Таврія” на Авдіївському напрямку противник за підтримки авіації не полишає спроб оточити Авдіївку. Наші воїни стійко тримають оборону та завдають ворогу значних втрат. Так, Сили оборони відбили понад 20 атак ворога в районах населених пунктів Степове, Сєверне, Авдіївка та Первомайське Донецької області.

На Мар’їнському напрямку окупанти вели безуспішні штурмові дії в районі Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області. Українські воїни тут відбили понад 20 атак ворога.

На Шахтарському напрямку загарбник вели безуспішні штурмові дії в районі населеного пункту Старомайорське Донецької області.

На Запорізькому напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів.

Водночас, Сили оборони України продовжують наступальну операцію на Мелітопольському напрямку, завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту.

В зоні відповідальності ОСУВ “Одеса” на Херсонському напрямку українські захисники ведуть контрбатарейну боротьбу та наносять вогневе ураження по тилах противника.

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 3 удари по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 1 – по зенітно-ракетному комплексу противника.

Підрозділи ракетних військ уразили один артилерійській засіб противника.

 

04.11.2023