У Львові Зеленський зустрівся із президенткою Європарламенту Робертою Мецолою.

 

Сьогодні, 4 березня, президент України Володимир Зеленський у Львові провів зустріч із президенткою Європейського парламенту Робертою Мецолою. Нагадаємо, що вчора, 3 березня, у Львові розпочався міжнародний саміт United for justice, мета якого – притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини в Україні.

 

 

Володимир Зеленський подякував президентці Європарламенту за лідерство в підтримці України з перших днів жахливої війни та за важливі рішення, ухвалені цією європейською інституцією, повідомляє офіційний сайт президента України.

 

«Зокрема, як це було 1 березня минулого року, коли на другий день після подання нашої заявки на членство в ЄС Європейський парламент ухвалив резолюцію про підтримку та необхідність надання Україні статусу кандидата на членство у Євросоюзі», – нагадав Володимир Зеленський.

 

Президент України також відзначив ухвалені Європарламентом резолюції щодо визнання Росії державою – спонсором тероризму, визнання Голодомору 1932–1933 років в Україні геноцидом українського народу, щодо створення міжнародного трибуналу ad hoc щодо злочину агресії проти України, щодо підготовки саміту Україна – ЄС (із підтримкою формули миру), а також резолюцію до річниці початку повномасштабного вторгнення РФ, у якій, зокрема, міститься заклик надати Україні необхідну зброю.

 

Володимир Зеленський подякував Роберті Мецолі за тверду позицію щодо необхідності збільшення санкційного тиску на РФ. Він зазначив, що 10-й санкційний пакет є надзвичайно важливим, але санкційний тиск на агресора потребує посилення.

 

Президенти України та Європарламенту обговорили просування української формули миру та перспективи залучення до майбутнього саміту на підтримку миру широкого кола світових гравців, передусім країн Глобального Півдня.

 

Володимир Зеленський також наголосив, що Україна прагне якнайшвидше завершити виконання рекомендацій Європейської комісії й уже цього року розпочати переговори про вступ до ЄС.

 

Співрозмовники обговорили перспективу функціонування Офісу зв’язку Європейського парламенту в Україні, що сприятиме посиленню співпраці та пришвидшенню євроінтеграційних процесів.

 

Зі свого боку Роберта Мецола зазначила, що дуже рада знову приїхати в Україну, зокрема вперше відвідати Львів. Тут вона разом із головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком та міським головою Львова Андрієм Садовим вшанувала пам'ять полеглих захисників на Личаківському кладовищі.

 

 

Президентка Європарламенту запевнила у непохитній підтримці нашої країни в протистоянні повномасштабній російській агресії, яка захищає не лише себе, а і Європу, та на шляху до членства в європейській родині, невіддільною частиною якої є Україна.

 

Роберта Мецола закликала країни-члени ЄС «серйозно розглянути» відправку винищувачів в Україну та посилити санкції проти Росії, повідомляє Bloomberg.

 

Зокрема, Мецола закликала посилити програму санкцій ЄС проти Москви, заявивши, що «все ще є прогалини, і є країни, які зловживають ними».

 

Президентка Європарламенту згадала російську алмазну промисловість і додала, що деякі члени російської думи, наближені до кремля, ще не потрапили під санкції.


 

04.03.2023