Урсула фон дер Ляєн запевнила, що ЄУ підтримуватиме Україну «стільки, скільки буде потрібно».
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у вівторок, 23 серпня, виступила із заявою, присвяченою Європейському дню пам'яті жертв усіх тоталітарних та авторитарних режимів. В оприлюдненому на офіційній сторінці Єврокомісії документі лунає звинувачення на адресу президента Росії Владіміра Путіна у здійсненні невиправданої аґресії проти України.
«Сьогодні, у 83-ту річницю підписання пакту Молотова-Ріббентропа, ця дата набуває особливого значення. Цього року Путін повернув жахи війни до Європи і нагадав нам, що мир не можна сприймати як щось дане навічно», – зазначила президентка Єврокомісії.
Вона наголосила, що війна Росії проти України є «незаконною та невиправданою». «Народ України віддає своє життя, щоб захистити цінності, на яких засновано нашу Унію», – підкреслила керівниця Єврокомісії.
Урсула фон дер Ляєн також закликала спільно протистояти російській державно-контрольованій пропаганді, яка «спотворює історію, поширює теорії змов, а будь-хто, хто виступає проти цього, зазнає покарання». «Ми рішуче продовжуватимемо нашу роботу з протидії дезінформації. І ми подбаємо про те, щоб ті, хто виступав проти тоталітаризму, не були забуті», – пообіцяла Урсула фон дер Ляєн.
Очільниця Єврокомісії заявила, що Євроунія продовжуватимемо спільно відстоювати свої фундаментальні цінності. «Ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Ми не заспокоїмося», – запевнила Урсула фон дер Ляєн.
Європейський день пам'яті жертв усіх тоталітарних та авторитарних режимів відзначається щороку 23 серпня, починаючи з 2009-го. Відповідну постанову ухвалив свого часу Європейський парламент. Нагадаємо, що 1939 року саме цього дня було підписано Договір про ненапад між Німеччиною та СРСР і секретний додатковий протокол «Молотова-Ріббентропа», який визначив у Європі «кордони сфер інтересів». Цей документ підготував ґрунт для вторгнення Німеччини до Польщі першого вересня 1939 року.
23.08.2022