Бережанщина

  На горі Лисоня, що під Бережанами, у верхів’ї каменевидобувного кар’єра виявили масове санітарне поховання вояків, полеглих в боях влітку 1916 року. Згідно з попередніми даними, у "братських могилах" (насправді в окопі) є близько 50 останків, котрі належали солдатам різних армій.   Про це повідомляє меморіально-пошукове підприємство "Доля", що діє при Львівській обласній раді.  
Малий фейлетон.       Чи чуєш, як той ліс шумить, Як стогнуть вздовж Ценівки** гори, Як жалібно пугач квелить, Як тужать на Лисоні бори ?   Чи бачиш ти безлі́ч гробів, Що всю Лисоню ними вкрито? Там тисячі січовиків У день один в землю зарито!   В руках ранéних держать кріс Й чатують в дрімоті могильній, Коли то грім ударить в ліс
  Реконструкцію бою Українських Січових стрільців у вересні 1916 року вчора, 4 вересня, відтворили на горі Лисоня біля міста Бережани, передає Терен.   Перевдягнуті у форми російської імперської армії та в однострої австрійців, Українських Січових Стрільців, молоді люди облаштовували окопи, рили траншеї. На підніжжя гори навіть виїхав броньовик і одна автомашина того часу.  
  Теребовлянська місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем працівниками Бережанського районного державного агропромислового підприємства «Бережанирайагроліс», що призвело до розтрати ввірених їм лісових ресурсів, повідомили в прокуратурі Тернопільської області.   Встановлено, що службові особи лісового підприємства допустили незаконну порубку дерев на зальну суму понад 500 тис. грн.  
Департамент екології та природних ресурсів Тернопільської облдержадміністрації пропонує створити ботанічний заказник «Малинівка» площею 20 га в лісовому урочищі Нараївського лісництва Бережанського району, повідомляють Новини Тернопільщини.   З пропозицією погодити таку ініціативу екологи звернулися до обласного лісомисливського господарства та державного підприємства «Бережанське лісомисливське господарство».  
Жуків. Липень, року 1892.   Іду від женців із поля, додому, на обід.   Минув трибанну, стару церкву, стаю на східцях.   Звідси чудовий вид на Гиновичі, Ланшин, на бережанський став і на самі Бережани.   Хочу полюбуватися трохи. Але нараз бачу під кріслатою грушкою на мураві трьох мужчин і забуваю про краєвид.  
(Із споминів).   Ще сніг зі Сторожиськ не сплив, ще Лисоня під білою габою лежала, ще навіть не всі птахи з теплих країв прилетіли, а вже ми спокою зі святами не мали. Хотілося, щоб були вони теплі та ясні, щоби дівчата під зеленими липами гагілок виводили, а разом з тим хотілося також, щоби ті свята прийшли якнайскоріше. А тут, як на злість, час черепахою лізе.  
Відгуки дня.   Бережанщина спеціяльно приємна для ока. "...Ліси, діброви, гай, луги. А верхи гір"... Щоправда не сягають зір, але зате милують зір кожного, хто йде, їде чи живе серед них.
Дня 14. с. м. відбув ся віче в Жукові під голим небом на громадськім майданї. Посол Тимотей Старух, забравши слово, обговорив у своїй рефератї всі біжучі справи. На початку обговорив докладно справу теперішної елєментарної катастрофи і представив заходи послів і Народного Комітету коло запомогової акциї для потерпівших шкоди. Дальше обговорив теперішне політичне положенє в краю і державі та в справі виборчої реформи до сойму. По рефераті посла Тимотея Старуха віче ухвалило отсі резолюциї: