Про Брекзит, вибори і не тільки

або ТРИМАЙ ЛЮДЕЙ У НЕПЕВНОСТІ І РОБИ, ЩО ХОЧЕШ.

 

У центрі міста Ковентрі, що у самій середині Британіі (Західний Мідленд), є величезний спортивний комплекс на чотири поверхи з олімпійським басейном. Місцеві лагідно називають його "the Еlephant" – "слон". Побудована у 1966–1977 роках будівля була архітектурним новаторством свого часу, а також зручним публічним простором для активного відпочинку та професійного спортивного розвитку у самому центрі міста. Плавання, водне поло, гімнастика, баскетбол, бадмінтон, волейбол, боулінг, танці та айкідо... Чого тільки не відбувалося у цьому приміщені з 8 до 23 години щодня.

 

 

Навіщо такий абсолютно далекий від назви вступ? Бо два роки тому з'явилося оголошення, що центр чи то знесуть, чи то закриють навесні 2019-го. З того часу почалися дрібні клопоти: поламаний ліфт вирішили не ремонтувати, поламані автомати з продажу напоїв – не лагодити тощо. У вересні 2019-го настала криза – деякі спортивні секції та клуби "виселили", кафе закрили, зменшили години користування басейном, перестали включати світло й опалення...

 

 

Приблизно у цей же час усюди у місті, як і по всій Британії, з'явилися оголошення: "Приготуйся до Брекзиту”, “Що робити після Брекзиту з ..." (з паспортами, власністю в ЄС тощо). Напруга досягла апогею перед рішенням Верховного суду. Після оголошення рішення та обговорення чудової брошки головної судді країни ситуація у країні та в спорткомплексі залишилася відкрита.

 

 

"Слон" спорожнів і посумнів, але далі працює. Щодо Брекзиту Британці залишилися кожен при своєму: приблизно 46% – "за" і приблизно 46% "проти", решта 8% не знають, як голосувати у разі повторного референдуму. Постери "Приготуйся до Брекзиту”, на встановлення яких було потрачено значні кошти, зникли наступного дня після рішення суду.

 


(клікнути для збільшення)

 

Знесення/закриття, як і вихід з ЄС, вкотре перенесли. Вибори завтра. Головні питання у програмах партій: Брекзит, державна система охорони здоров’я (NHS) й екологія. Консерватори на чолі з Борисом Джонсоном хочуть "довести Брекзит до кінця" і будь-якою ціною. Джеремі Корбин із лейбористами пропонує щось нереальне: "Ми домовимося про найкращі умови, протягом трьох місяців вийдемо з ЄС, але залишимося у стосунках, які захищатимуть торгівлю, споживача, екологічні та трудові норми".  Ліберальні демократи, "зелені" та Шотландська національна партія – виразно проти Брекзиту (або через другий референдум, або через відкликання 50 статті), і їхня мета зараз – набрати 60 місць разом у палаті представників (всього 650 місць). Тобто голосів, навіть об'єднаних, на зміни не вистачатиме... Останні екзитполи прогнозують 42 відсотки консерваторам – тобто, скоріш за все, коаліційний уряд. 

 


(клікнути для збільшення)

 

З настанням виборів життя у спортцентрі оживилося. Ніхто далі нічого не знає, але світло перестали виключати, врегулювали опалення і залишили відкритим олімпійський басейн. Невідомість як свідомо накинутий спосіб існування. Замість макіавелівського "розділяй і володарюй" політики Британії, виглядає, вирішили застосувати принцип непевності Гайзенберґа – тримай людей у непевності і роби, що хочеш.

 

11.12.2019