У Гельсінкі покажуть "Гуцулку Ксеню" і "Дике поле".

 

У Гельсінкі 22-24 листопада пройдуть Українські кінодні. Під час фестивалю покажуть видатні роботи останніх років, створені за участі українських кінематографістів: “Ціна правди”, “Дике поле”, “Гуцулка Ксеня”.

 

Про це повідомляє аґенція "Укрінформ".

 

 

“Цього року в нас дуже цікава та збалансована програма. До показу найкращих українських фільмів останніх років будуть додані інші культурні заходи, які стали можливими завдяки тісним українсько-фінським мистецьким зв’язкам”, – повідомила організаторка кіноднів Наталія Терамае.

 

Спеціальною гостею заходу буде відома фінська письменниця Софі Оксанен, яка у вересні випустила роман "Собачий парк" (Koirapuisto), в якому українська тема – на першому місці.

 

“По-друге, ми презентуємо мюзикл «Гуцулка Ксеня», у якому зіграли Dakh Daughters. «Дочки» – уже упізнаваний бренд у Фінляндії: минулого року вони настільки успішно відіграли концерт під час гельсінського фестивалю, що стали улюбленцями місцевої публіки. І ще один момент, яким я неймовірно пишаюся, – фільм «Містер Джонс» (в українському прокаті – «Ціна правди») представлятиме сценаристка Андреа Халупа, яка писала сценарій 15 років і присвятила його своєму діду Олексію, що пережив Голодомор і сталінські репресії”, – поділилася організаторка кіноднів.

 

Відкриття фестивалю відбудеться 22 листопада у форматі урочистого прийому за участі письменниці Софі Оксанен. Тоді ж до перегляду запропонують мюзикл "Гуцулка Ксеня", який представлятимуть режисерка Олена Дем'яненко та актриса Руслана Хазіпова.

 

У суботу, 23 листопада, покажуть стрічку "Дике поле" за романом Сергія Жадана. Фільм представлятиме актриса Руслана Хазіпова.

 

У неділю, 24 листопада, продемонструють картину Агнешки Голланд "Ціна правди". Це данина британському журналістові Ґарету Джонсу, який першим розказав світові правду про геноцид в Україні – Голодомор 1932-1933 років. Показ приурочений до Днів пам'яті жертв голодоморів.

 

Фестиваль супроводжуватиме виставка картин художника Теему Палоранти, який створив українську серію спеціально до цієї події.

 

Організатор Українських кіноднів у фінській столиці – Товариство українців у Фінляндії та Незалежні культурні ініціативи. Партнери – Державне агенство України з питань кіно, Посольство України у Фінляндській Республіці, Arts Promotion Center Finland, місто Гельсінкі, громадський активіст Ярмо Пелтомякі.

 

19.11.2019