«Піккардійці» заспівали різдвяних пісень із незрячими дітками.


Особливий альбом різдвяних пісень нещодавно записали 13 незрячих дітей із різних куточків України спільно з вокальною формацією «Піккардійська терція» в рамках всеукраїнського інклюзивного мистецького проєкту «Казка на білих лапах». Про це повідомляє на своїй fb-сторінці Православна Церква України.

 

 

Тираж альбому – 1000 примірників. Ззовні він маркований шрифтом Брайля. Розповсюджується альбом «Казка на білих лапах» безкоштовно серед усіх зацікавлених юридичних і фізичних осіб. Також альбом розміщено на вебсторінці громадської організації «Українська спілка інвалідів» (usi.org.ua) в категорії «культура» й на сайті Українського культурного фонду, який надав фінансову підтримку реалізації проєкту «Казка на білих лапах», – повідомляють в ГО УСІ. Тепер його можна прослухати й на YouTube-каналі організації.

 

Ця справа й особисто кожна незряча дитина, яка взяла участь у записі альбому, на початку осені отримали у Львові благословення Блаженнійшого митрополита Епіфанія. «Кожен із нас покликаний нести добро та проявляти любов до ближніх, які нас оточують. Ви всі обдаровані талантами, тому не потрібно їх приховувати, а треба розвивати. Бажаю вам опіки Божої Матері та благословіння від Господа нашого Ісуса Христа», – сказав тоді на зустрічі Предстоятель ПЦУ.

 

Записували альбом у Львові, а різдвяні пісні й поезії в супроводі «Піккардійської терції» виконали незрячі дітки зі Львова, Дніпра, Миколаєва, Рівного, Хмельницького, Тернополя, Івано-Франківська, Волині. Альбом містить 9 різдвяних пісень композитора Ярослава Нудика – соліста ВФ «Піккардійська терція», на поезії авторства Олекси Стефановича, Ігоря Калинця, Ліни Костенко, Миколи Вінграновського, Лідії Меланіч, Богдана-Ігоря Антонича, Якова Гудемчука, Віри Вовк, Оксани Кротюк, Якова Щоголіва.

 

 

 

 

Над створенням і записом альбому працювала творча команда у складі актриси Національного театру ім. М.Заньковецької Олександри Бонковської, Ярослава Нудика та координаторки проєкту Оксани Потимко, – інформують на сайті «УСІ».

 

 

 

«Альбом "Казка на білих лапах" став не просто подарунком талановитих незрячих дітей до Різдва Христового, а й свідченням того, що люди з інвалідністю мають надзвичайний творчий потенціал та створюють унікальні твори мистецтва. І сьогодні, в Міжнародний день незрячих, задумаймося над тим, як кожен із нас може допомогти цим людям втілити їхні таланти у життя. Господь же піклується про нас усіх, тож ми, Його діти, також маємо втілювати Його головну заповідь та любити й турбуватися про своїх ближніх», – зауважив протоієрей Роман Мануляк, який уже тривалий час опікується незрячими і є духівником «Української спілки інвалідів».

 

Зауважимо, це не перший схожий захід, який реалізовують ГО «УСІ» спільно з керівницею Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами НУ «Львівська політехніка» Оксаною Потимко та «Піккардійською терцією». Інклюзивна мистецька ідея під назвою «Казка на білих лапах» торік втілилась у дитячий мюзикл та об’єднала на одній сцені мешканців різних міст України і представників різних соціальних груп. 23 січня 2019 року в Палаці культури ім. Г. Хоткевича у Львові відбулася прем’єра однойменної вистави-мюзиклу. У заході взяли участь 15 незрячих дітей віком від 7 до 14 років із різних міст України, які виступали разом з «піккардійцем» Ярославом Нудиком і відомою співачкою Оксаною Мухою, а також скрипалем Олександром Божиком та октетом «Орфей».

 

13.11.2019