Росія відновлює витверезники.

Два закони про це пройшли перше читання в Держдумі.

 

 

Державна дума Росії ухвалила в першому читанні два законопроєкти про повернення витверезників і правила відправлення туди людей. Про це повідомив інформаційний портал «Газета.Ру».

 

Згідно з першим документом, реґіональна влада отримає право створювати спеціальні установи, куди будуть доправляти людей в стані алкогольного і наркотичного сп'яніння, а також таких, котрі не можуть самостійно пересуватися. Законом передбачено створення витверезників на основі державно-приватного партнерства, тобто їхні послуги можуть бути платними.

 

Другий законопроєкт дозволить поліціянтам доправляти людей до витверезників з громадських місць, а також для огляду – під час перевірки інформації про злочини. Підставою для відправлення у витверезник може стати і письмова заява про те, що людина загрожує чийомусь життю або майну. Ці поправки пропонують внести до російського федерального закону «Про поліцію».

 

Автори законопроєктів вважають, що повернення витверезників, скасованих в Росії 2011 року, дозволить розвантажити медичні установи, куди зараз доправляють людей в стані алкогольного сп'яніння.

06.11.2019