Громада з Тернопілля співпрацюватиме з естонським муніципалітетом.

 

Міжнародну угоду про співпрацю підписали під час візиту в Естонію делегації Байковецької сільської ради заступник байковецького сільського голови Віктор Пулька та голова ради муніципалітету Ельва Маано Коемец. Церемонія підписання відбулася в особливому місці – єдиному нині діючому в Естонії водяному млині. Про це інформує пресслужба Байковецької ОТГ.

 

Фото: bsr1653.gov.ua

 

Як зазначено в угоді, метою співпраці є розвиток партнерських стосунків між обома органами самоврядування та їхніми мешканцями «в дусі пошанування прав, культури і звичаїв обох народів». У рамках укладеної угоди сторони зобов’язались взаємодіяти у напрямі взаємного зростання, обмінюватися успішними практиками, ділитися досвідом самоврядування і реалізовувати спільні проєкти.

 

Делегація громади з Тернопілля минулого тижня відвідала Естонську Республіку з робочим візитом. Поїздка видалася результативною, – кажуть у байковецькій громаді. Зокрема, цікавими й інформативними були презентації діяльності обох сторін. Окрім того, гості з України ознайомилися з функціонуванням місцевих закладів освіти, культури, соціальної сфери, роботою підприємств, розташованих на території муніципалітету.

 

Після повернення члени делегації розповіли про облаштування життя в естонському муніципалітеті. Передовсім їх вразила чистота й порядок, а також те, що в цій країні все підпорядковане турботі про людей. Зокрема, українці ознайомилися з облаштуванням у дитсадку умов для дітей з особливостями розвитку, діяльністю центрів дозвілля для молоді, а також спеціальних будинків для людей неповносправних і літніх.

 

Нагадаємо, 19 серпня цього року було підписано Декларацію наміру щодо співпраці між байковецькою громадою та муніципалітетом Ельва (Естонія).

 

Декларацію підписують байковецький сільський голова Анатолій Кулик і голова ради муніципалітету Ельва Маано Коемец. Фото: bsr1653.gov.ua

 

Тепер громади налагодять офіційні партнерські відносини. Робоча група, до складу якої увійдуть представники обох сторін, визначатиме можливості та напрями співпраці й обміну досвідом, а також пропонуватиме заходи за напрямами: муніципальне управління; освіта і культура; спорт і туризм; заходи з популяризації громад; співпраця з громадськими організаціями; тренінги і семінари з впровадження сучасних програм, пов’язаних із соціальними справами, інституційним розвитком, навколишнім середовищем, освітою, молоддю, охороною здоров’я, інфраструктурою та стратегічним плануванням; обмін між державними установами й неурядовими організаціями.

 

04.11.2019