У Красноярському краю прорвало дамбу.

Загинуло щонайменше 13 людей.

 

 

На річці Сейба в селищі Щєтінкіно в Красноярському краю близько шостої години ранку (за місцевим часом) 19 жовтня стався прорив дамби. Внаслідок інциденту загинуло як мінімум 13 осіб, близько 30 людей отримали тілесні ушкодження, місцезнаходження ще 17 осіб поки що невідоме. Про це повідомив російський інформаційний портал lenta.ru з покликом на інформацію МНС Росії.

 

14 поранених шпиталізували до Курагінської лікарні. Троє з них перебувають у важкому стані. «Решта 11 менш важкі, але досить складні. Вони теж шпиталізовані. Їх готують до огляду», — розповіли  в Міністерстві охорони здоров'я РФ. Відзначають, що у більшості постраждалих забої та переломи. Ще 15 осіб медики оглянули на місці події, шпиталізація їм не знадобилася.

 

Дамба, обвал якої призвів до загибелі людей, перебувала на технологічній водоймі золотовидобувної артілі. Губернатор Красноярського краю Олександр Усс в ефірі телеканалу «Россия 24» уточнив, що об'єкт ніде не був офіційно зареєстрований. Чиновник зазначив, що дамбу будували «кустарним способом» з порушенням «всіх мислимих і немислимих норм». 

 

За даними МНС, внаслідок обвалу в селищі затопило два тимчасові гуртожитки з робітниками. Хвиля селевого потоку досягала чотирьох метрів. Загалом у затоплених гуртожитках могли перебувати до 80 осіб. Точне число людей, котрі там були, досі не встановлено.

 

За фактом інциденту Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтею 216 КК РФ («Порушення правил безпеки при веденні робіт, що призвело з необережності до смерті двох і більше осіб»).

19.10.2019