Екс-амбасадорка США в Україні заявила, що стала жертвою брудної кампанії.

Заява Мері Йованович пролунала на закритих слуханнях в американському Конґресі в рамках розслідування «Юкрейнґейту».

 

 

Колишня амбасадорка Сполучених Штатів у Києві Марі Йованович (Marie Yovanovitch) у п’ятницю, 11 жовтня, постала перед учасниками закритих слухань у Конґресі, які організовані комітетами зі закордонних справ, розвідки та нагляду. Вона давала свідчення в Конґресі в рамках розслідування справи, яка стосується імпічменту президента Дональда Трампа й вже отримала у США назву «Юкрейнґейт».

 

Самі слухання проходили за зачиненими дверима, проте вступна промова Йованович була згодом опублікована, її, зокрема, цитує видання The Guardian.

 

У своєму вступному слові екс-амбасадорка звинуватила адміністрацію Трампа в тому, що реалізовувана чинною адміністрацією зовнішня політика базується на «захисті приватних інтересів окремих осіб». Їхній вплив, за її словами, вже призвів до того, що Держдепартамент полишило багато професійних дипломатів.

 

Свою демісію з посади амбасадорки в Україні Йованович назвала «неймовірною і підозрілою», уточнивши, що вона була звільнена «на підставі ... ні на чому не базованих і надуманих звинувачень з боку людей, котрі керувалися підозрілими мотивами».

 

Екс-амбасадорка заявила, що звинувачення її в нелояльності до президента поширював особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані та члени його найближчого оточення. «Я не знаю, з яких причин пан Джуліані вирішив оголосити мені війну. Можливо, люди, пов'язані з ним, вважали, що їхні персональні фінансові амбіції постраждають через антикорупційну політику, яку ми проводили в Україні», – припустила Йованович.

 

Незважаючи на негативну оцінку її роботи з боку Володимира Зеленського, Йованович висловила думку, що обрання його Президентом України було сигналом того, що український народ хотів би перемогти корупцію.

 

Екс-амбасадорка заявила також, що не мала жодних стосунків зі сином віце-президента Джо Байдена.

 

Американські медіа раніше повідомляли, що Йованович зняли посади після того, як вона відмовилася передавати таємними каналами прохання Джуліані до української влади, аби Київ активізував розслідування щодо колишнього віце-президента Джо Байдена і його сина.

12.10.2019