У Львові та Франківську покажуть сучасні польські фільми.

4 жовтня у Львові стартує вже традиційний, восьмий Перегляд сучасного польського кіно «Під Високим замком». Під час цьогорічного ПСПК буде представлено понад 20 нових польських фільмів: кіно про повсякденність, комедії, драми, історичні й документальні фільми. Цікавими будуть і заходи, що супроводжуватимуть кінопокази. Про це організатори розповіли напередодні львівським журналістам.

 

Фото: filmlwow.eu

 

Відкриваючи зустріч, консул Рафал Коцот із Генконсульства Республіки Польща у Львові зауважив: «Перегляд є дзеркалом сучасної Польщі. Адже це не лише кіносеанси, а ще й супроводжуючі заходи. Як завжди відбудеться квест, для учнів львівських шкіл ми приготували традиційний урок історії в кіно, будуть також зустрічі з акторами».

 

Як зазначив Станіслав Тарасенко, артдиректор мережі Кінопалац «Львів», львів’яни цікавляться Переглядом сучасного польського кіно, про що свідчить висока швидкість продажу квитків. Імовірно, певну роль у цьому відіграє й традиційно символічна ціна – квитки на всі покази коштують по 35 гривень і вже є в касах кінотеатру.

 

 

 

Перегляд сучасного польського кіно у Львові триватиме до неділі, 13 жовтня. Усі сеанси відбуватимуться в Кінопалаці на вулиці Театральній. Відтак «Під Високим замком» поїде до Івано-Франківська, де стартує 8-го і триватиме до 14 листопада.

 

Окремої уваги вартують і події, що супроводжуватимуть Перегляд. Серед них, зокрема, «Урок історії в кіно», що відбудеться в Кінопалаці 7 i 8 жовтня о 10:00. Це традиційний освітній блок, скерований насамперед до молоді та студентів. Показ фільмів супроводжуватимуть короткі лекції, які докладніше розкриють глядачам тематику вибраної стрічки. Спеціальний гість цьогорічного «Уроку історії» – Маріуш Урбанек, письменник та публіцист, керівник Кабінетів свідків історії в музеї «Пана Тадеуша» у Вроцлаві. Відомий як автор книг «Геніальні. Львівська математична школа» та «Професор Вайгль і годувальники вошей». Цього разу Маріуш Урбанек розповість львівській молоді про Яна Новака-Єзьоранського, знаного «Кур’єра», біографія якого стала основою для фільму, який відкриє цьогорічний ПСПК.

 

8 жовтня о 16:00 у Львівському історичному музеї на площі Ринок, 6 відкриють виставку «Ян Новак-Єзьоранський. Місія: Польща», також присвячену незвичайній біографії легендарного Кур’єра з Варшави.

 

Цікавими та вартими уваги є й два документальні фільми про історію та сьогодення астрономічно-метеорологічної обсерваторії «Білий Слон»: «Обсерваторія» та «Білий Слон», які можна буде переглянути 9 жовтня в Театрі ім. Марії Заньковецької (камерна сцена, вул. Лесі Українки, 1. Вхід вільний). Карпатському Білому Слону 29 липня виповнився 81 рік. І хоча після радянського нападу на ІІ Річ Посполиту 17 вересня 1939 року обсерваторія припинила свою діяльність і почала занепадати, вже декілька років Варшавський університет разом із Прикарпатським університетом в Івано-Франківську відновлюють об’єкт і пам’ять про цю колись найсучаснішу в Європі обсерваторію. 16 вересня 2017 року у відбудованій частині об’єкта було відкрито польсько-українську гірську рятувальну станцію, а цього року – сучасний смарт-датчик погоди, який аналізуватиме клімат на вершині гори Піп Іван протягом наступних двох років.

 

 

11 жовтня в клубі «Пікассо» (вул. Зелена, 88, вхід за запрошеннями) з львів’янами поспілкується Пьотр Махаліца – улюблений польський актор кіно та театру, якого високо цінують глядачі. Також він знаний як виконавець акторських пісень. На концерті «Мій улюблений Млинарский», який супроводжуватимуть розповіді та поезія, прозвучать виключно твори, які написав Войцех Млинарський. Це й авторські пісні, і чудові переклади, які стали важливою частиною польської культури.

 

Дізнатися про інші цікаві події, що супроводжуватимуть 8 Перегляд сучасного польського кіно, а також переглянути докладну програму можна на сайті Перегляду.

 

03.10.2019