Конґрес США схвалив продаж Україні додаткових комплексів Javelin.

Цей контракт розглядається окремо від військової допомоги Україні на суму 250 млн доларів.

 

    

 

Про те, що Палата представників Конґресу Сполучених Штатів попередньо схвалила продаж Україні додаткової партії протитанкових ракетних комплексів Javelin вартістю 39 мільйонів доларів, повідомила у вівторок, 1 жовтня, інформаційна аґенція Bloomberg з покликом на свої джерела.

 

Мова йде про постачання Україні 150 протитанкових ракет і двох установок Javelin, сказав співрозмовник аґенції. За його даними, Україна подала прохання про додаткову партію протитанкових комплексів улітку цього року.

 

Згаданий контракт розглядається окремо від військової допомоги Україні на суму 250 млн доларів, яку раніше схвалив Конґрес США. До речі, за даними Bloomberg, 36 мільйонів зі зазначеної суми має піти на підготовку українських військовиків. На решту – 214 мільйонів доларів – Україна придбає у Сполучених Штатів різноманітну зброю й військове обладнання, зокрема великокаліберні снайперські гвинтівки, окуляри нічного бачення, гранатомети та додаткові радари для точного визначення локації російської артилерії.

 

Як стало відомо з оприлюдненої телефонної розмови президентів США і України, яка відбулася 25 липня, Володимир Зеленський запевнив, що Київ готовий і надалі співпрацювати з Вашінґтоном у сфері озброєнь та придбати додаткову партію комплексів Javelin.

 

Нагадаємо, що 2018 року США продали Україні 37 пускових установок Javelin і понад 200 ракет до них.

02.10.2019