Блаженніший Святослав зустрівся у Ватикані з Патріархом Варфоломієм.

 

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся у Ватикані зі Вселенським патріархом Варфоломієм.

 

Зустріч відбулася в понеділок у будинку Санта Марта, де проживає Святіший Отець Франциск, повідомляє секретаріат глави УГКЦ в Римі.

 

 

Владики обговорили ситуацію в Україні та екуменічні відносини між УГКЦ та ПЦУ.

 

Блаженніший Святослав висловив сподівання та побажання, що "з наданням автокефалії екуменічний діалог з Православною Церквою України підніметься на якісно вищий рівень". "Саме з цього історичного моменту проголошення автокефалії для ПЦУ головним співрозмовником в екуменічному діалозі для УГКЦ вже є не так Російська Православна Церква, а помісна Православна Церква в Україні", – зазначив глава УГКЦ.

 

Святослав, підсумовуючи зустріч східних католицьких ієрархів Європи, яка відбулася 12-14 вересня у Римі, зазначив, що східні Церкви "здійснюють свій богословський внесок у традицію самої Католицької Церкви, допомагаючи їй повніше висловити свій вселенський вимір". "Католицькість Церкви не може бути обмеженою лише її латинською традицією", – підкреслив він.

 

Щодо екуменічного діалогу із Православною Церквою, то "східні католицькі Церкви пропонують нові елементи в осмисленні примату Єпископа Рима та синодальності". Водночас пропонують римо-католицькій Церкві "нові форми здійснення Петрового служіння".

 

Глава УГКЦ запропонував Патріарху Варфоломію створити змішану комісію Православної Церкви та східних католицьких Церков, щоби "дати новий поштовх в екуменічному діалозі".

 

Константинопольський Патріарх пояснив Блаженнішому свої кроки щодо надання автокефалії Православній Церкві України та високо оцінив відкритість УГКЦ в екуменічному спілкуванні.

 

 

Зустріч відбулася з ініціативи глави УГКЦ в рамках офіційного візиту Патріарха Варфоломія до Ватикану, організованого Папською радою у справах єдності християн.

 

Блаженніший Святослав пригадав, що це вже їхня друга зустріч, і висловив радість з приводу того, що діти Київської Церкви пам‘ятають про те, що їхньою Церквою-матір'ю є Церква древнього Константинополя.

 

17.09.2019