Три громади з Тернопілля навчатимуться локальної демократії.


Десять Команд змін із Західної України, з яких три – з Тернопільської області, стануть учасниками проєкту «Школа локальної демократії 2.0». Про це інформує «Громадський простір».

 

 

Учасників проєкту, відбір на який тривав з середини серпня, обрали в Тернополі. Кожна Команда змін сформована з трьох осіб, які є представниками депутатського корпусу, виконавчих органів місцевої ради та громадського діяча. Протягом року учасники проєкту вивчатимуть тонкощі місцевого самоврядування, вчитимуться створювати власні проєкти, які поліпшать життя мешканців громади. Упродовж трьох сесій вони ознайомляться з практиками місцевого самоврядування, навчаться користуватися інструментами участі мешканців у житті громади та спільно працювати над розвитком території, в якій проживають. Між сесіями, під керівництвом експертів, учасники виконуватимуть практичні завдання у своїх громадах.

 

Переможцями стали команди з таких громад:

 

Нетішинська міська об’єднана територіальна громада, Хмельницька область;

Усть-Путильська сільська об’єднана територіальна громада, Чернівецька область;

Коршівська сільська об’єднана територіальна громада, Івано-Франківська область;

Копичинецька міська об’єднана територіальна громада, Тернопільська область;

Красилівська міська об’єднана територіальна громада, Хмельницька область;

Антонінська селищна об’єднана територіальна громада, Хмельницька область;

Шацька селищна об’єднана територіальна громада, Волинська область;

Городоцька міська об’єднана територіальна громада, Хмельницька область;

Тернопільська міська об’єднана територіальна громада, Тернопільська область;

Купчинецька сільська територіальна громада, Тернопільська область.

 

Найкращі Команди змін візьмуть участь у навчальній поїздці в Польщу, де ознайомляться з роботою органів місцевого самоврядування, управлінням громадою, діяльністю громадських і донорських організацій. Завершенням Школи стане Форум локальної демократії, під час якого учасники презентуватимуть свої досягнення.

 

 

«Школа локальної демократії» вже другий рік поспіль об’єднує ОТГ з різних регіонів Західної України. Торік участь у ній взяло 10 громад з 4 областей. Проєкт «Школа локальної демократії 2.0.» реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» спільно з Тернопільським регіональним відділенням «Асоціації міст України» за підтримки фонду NED.

 

11.09.2019