Офіс Президента підтвердив намір об'єднати Мінкультури і Мінспорту.

 

Заступник керівника Офісу Президента Юрій Костюк підтвердив інформацію про намір президентської команди об'єднати Міністерство культури та Міністерство молоді і спорту в одне відомство – Міністерство гуманітарної політики, яке може очолити керівник телеканалу СТБ та позаштатний радник Президента Володимир Бородянський.

 

Про це Костюк розповів в інтерв’ю "Громадському".

 

"Це небезпідставні чутки. Дійсно, робота і думки такі є", – сказав Костюк.

 

Він вважає основним те, що функціонал міністерств унаслідок об'єднання не зникне. "Всі ті функції, які вони виконували, залишаються", – запевнив Костюк.

 

Чиновник повідомив, що ОП бере приклад із "британської моделі" ("в Британії і культура, і спорт, і медіа об'єднані в одне міністерство") і "моделі Сінгапуру" ("там департамент гуманітарної політики. В них стоять чіткі завдання – наприклад, щодо кількості громадян, які повинні регулярно відвідувати театр").

 

Коментуючи переваги Володимира Бородянського, Костюк сказав: "Ми знаємо Володимира як дуже ефективного і розумного менеджера, який довго займався медіабізнесом. Водночас це людина, яка вміє організовувати процеси і людей навколо себе". 

 

"Чим зараз займається Володимир Бородянський, і в чому ми йому допомагаємо – ми хочемо створити гуманітарну стратегію держави. Гуманітарна стратегія, де включені сфери культури і мистецтва, тобто кіно, театри, музеї, заповідники, музика, в цілому музична сфера, книги, книговидання, бібліотеки, релігія, так чи інакше освіта як окрема галузь, але вона тісно перетинається з гуманітарною політикою, спорт, молодь, туризм, інформаційна безпека – теж, в принципі, як окрема", – додав чиновник.

 

16.08.2019