Михайло Бондар програв апеляцію. У окрузі №119 перераховуватимуть голоси.

 

Михайло Бондар

 

На шести дільницях 119-го виборчого округу таки перерахують голоси. Відповідне рішення ухвалив сьогодні Львівський апеляційний адміністративний суд. Про це повідомляє із зали засідань журналіст Антін Борковський.

 

Цю інформацію підтвердив на своїй facebook-сторінці й народний депутат Сергій Висоцький, який також був присутній на засіданні, куди приїхав підтримати Михайла Бондаря.

 

Як додала у прямому ефірі телеканалу «Прямий» журналістка Ольга Зеліско, наразі в суді члени ОВК узгоджують деталі, як і коли саме це зроблять. Імовірно, підрахунок голосів відбудеться вже завтра у Бродах.

 

Засідання апеляційного суду тривало від 11-ої години 31 липня. Окрім розгляду скарги Михайла Бондаря, суд також розглядав апеляційний позов членів ОВК, які вважали звинувачення на свою адресу безпідставними, а повторний перерахунок голосів – незаконним.

 

Нагадаємо, у 119-му виборчому окрузі розгорілася справжня боротьба за перше місце. Річ у тім, що розрив між переможцем Михайлом Бондарем від «Європейської солідарності» та висуванцем «Слуги народу» Орестом Кавецьким, який посів друге місце, – мінімальний, лише 140 голосів.

 

Відтак Орест Кравецький спільно з самовисуванцем Віталієм Кравчуком узялися судитися з переможцем: вони подали адміністративний позов з проханням перерахувати голоси на 42 виборчих дільницях і визнати бездіяльніть ОВК №119, в якій нібито проігнорували їхні скарги. Хоча за словами голови окружної виборчої комісії №119 Віктора Лавріна, всі скарги опонентів Михайла Бондаря було розглянуто, а документальні підтвердження цього надали в суд. Натомість позивачі не надали достатніх аргументів щодо необхідності перераховувати голоси виборців.

 

Судове засідання у цій справі тривало з 26 до 28 липня. Зрештою суд частково задовольнив позов. Він визнав протиправною бездіяльність окружної виборчої комісії №119 щодо реагування на порушення виборчого законодавства під час підрахунку голосів виборців, визнав протиправним і скасував протокол окружної виборчої комісії про підсумки голосування, складений 25 липня 2019 року о 00:37, а також зобов’язав окружну виборчу комісію провести повторний підрахунок голосів на шести виборчих дільницях і скласти відповідні протоколи.

 

Після цього Михайло Бондар подав апеляцію, оскільки не погодився з рішенням перерахувати голоси на шести виборчих дільницях округу.

 

"Суд не мав права призначати повторний перерахунок голосів, оскільки за законом робити це може лише виборча комісія і тільки якщо для цього є визначені законом підстави", – зазначив народний депутат, переможець виборів у 116-му виборчому окрузі Микола Княжицький, який підтримав Михайла Бондаря. Такої самої думки дотримується голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

 

01.08.2019