Така «зелена» Франківщина

 

Івано-Франківщина проголосувала з рештою країни в унісон. Дали Зеленському, що просив, себто повноту влади, навіть гуцули. Словом, на позачергових виборах до Верховної Ради ІХ скликання впевнену перемогу за партійними списками із результатом 33,79% тут одержала партія «Слуга народу». Другою фінішувала «Батьківщина» Юлії Тимошенко – 14,67% голосів, третя – Вакарчукова партія «Голос» – 13,25%. «ЄС» Петра Порошенка посіла лише четверте місце з неповними 12% голосів виборців.

 

Мажоритарні округи, як і в сусідній Тернопільщині, у більшості відійшли «слугам народу», результат яких п’ять із семи. Ще один майбутній представник регіону у ВРУ є самовисуванцем, а інша – єдина тепер в українському парламенті «свободівка».  

 

 

ОКСАНА САВЧУК. Округ №83

Оксана Савчук тепер одна як палець представлятиме свою партію – ВО «Свобода» – у парламенті. Вона перемогла у виборах в окрузі (Івано-Франківськ) з солідним відривом – її результат 46,57% голосів проти 23,38% ЗЕ-кандидата Андрія Сторожука, який прийшов до фінішу другим.  

 

Оксані Савчук 36 років. З 1 грудня 2015 року вона секретар Івано-Франківської міської ради. У 2015 та 2010 роках двічі обиралась депутаткою Івано-Франківської міської ради від ВО "Свобода". Членкиня партії та однойменної фракції. Очолювала постійну депутатську комісію міськради з питань духовного відродження, науки, освіти, культури, молодіжної політики та спорту.

 

З 2017 року навчається в Національній академії державного управління при Президентові України. Є співзасновницею і керівницею Західного регіону ВГО «Українська жіноча демократична мережа».

Засновниця та організаторка фестивалю «Каскад Фест. Фестиваль добрих сусідів». Ініціаторка проєктів: «Місяць жіночого здоров'я», «Електронна черга для вступу дітей до дитячих садків в Івано-Франківську», «Створення тематичних муралів в Івано-Франківську», еко-рух «Місто квітів».

 

У 2016 році Оксана Савчук стала фігуранткою справи щодо махінацій на безтендерних держзакупівлях. Ремонтні фірми, наближені до Івано-Франківської міської ради, без конкурсу освоювали державні кошти. Крім того, майбутню народну депутатку звинувачували у податкових зловживаннях до кінця 2015 року Оксана Савчук мала частку у розмірі 250 тис. грн. у ТОВ «Комунальні інвестиції». А в декларації вона вказала розмір внеску лише у сумі 1 тис. грн.  Саме стільки Оксана Савчук мала у 2011-2013 рр.

 

 

ІГОР ФРІС. Округ № 84

Від 84 округу (місто Бурштин, частина міста Івано-Франківська, Тисменицький, Тлумацький райони, частина Галицького району) до Верховної Ради пройшов Ігор Фріс, який отримав 22% голосів виборців. Його найближчі конкуренти: Андрій Іваськів з «Батьківщини» – 14,3% голосів, а чинний нардеп з «ЄС»–  12,88%.

 

46-річний Ігор Фріс є юристом. З 2006 по 2014 рік був постійним представником України в Європейській комісії нотаріату Міжнародного союзу нотаріату. У 2015 році Ігор Фріс балотувався до Івано-Франківської міської ради від партії УКРОП, але не пройшов.

 

Ігоря Фріса тісно пов’язують з Олександром Шевченком, якого він називає своїм другом та партнером.  Раніше він навіть працював помічником і радником директора «Буковелю», а його родина має на «Буковелі» ресторанний та готельний бізнес.

 

 

ЕДУАРД ПРОЩУК. Округ № 85

Ще одним депутатом від «Слуги нороду» від Франківщини став Едуард Прощук, який переміг у 85 окрузі (місто Калуш, Калуський, Рогатинський райони, частина Галицького району), набравши 30,7% голосів виборців. Він обійшов чинного нардепа Віктора Шевченка із 28,98% та міністра енергетики Ігоря Насалика із 24,13% голосів.

 

Едуард Прощук (37 років) – приватний підприємець з Калуша. За даними аналітичної системи YouControl, з 2004-го року займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. 

Майстер спорту з вільної боротьби, президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області, з 2018-го – віцепрезидент Асоціації спортивної боротьби України.

 

За даними "Фіртки", активно підтримує юних спортсменів. За останні роки створив кілька дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спортклубів з вільної боротьби.

 

 

ОЛЕКСАНДР МАТУСЕВИЧ. Округ №86

Одномандатний округ №86 (місто Болехів з населеними пунктами Болехівської міської ради, Долинський, Рожнятівський райони, частина Богородчанського району) теж «зелений». Кандидат від «Слуги народу» Олександр Матусевич переміг самовисуванця Олександра Диріва з драматичною різницею у 1,09% (700 голосів в абсолютних одиницях), себто 27,93% голосів проти 26,84%.

 

Олександр Матусевич має 45 років і працює директором державного підприємства «Вигодське лісове господарство». У 2015 році був обраний до Івано-Франківської обласної ради від партії УКРОП.

 

У грудні 2016 року активісти руху “Під контролем” звинуватили Матусевича у корупції. За їхніми даними, у значній частині тендерів «Вигодського лісгоспу» перемагало ТОВ “Слобідка”, яким керує брат дружини Матусевича.

 

У 2016 році на життя Олександра Матусевича вчинили замах. Він з другом та дружиною відпочивали у ресторані містечка Долина, коли під колесо їхньої автівки підклали гранату – Матусевич отримав осколкове поранення ноги. 

 

 

ЗІНОВІЙ АНДРІЙОВИЧ. Округ №87

У 87 окрузі (місто Яремча та прилеглі села, Надвірнянський район, частина Богородчанського та Коломийського районів) з величезним відривом переміг черговий представник «Слуги народу» Зіновій Андрійович – 37,8%.

 

Андрійович Зіновій, якому 47 років, тричі обирався міським головою Надвірної – у 2006, 2010 та 2015 роках. З 2000 року провадить офіційну підприємницьку діяльність у приватній фірмі «Імпорт-Експорт-Люкс».

 

 

АНДРІЙ ІВАНЧУК. Округ №88

У 88-му виборчому окрузі перемогу здобув чинний народний депутат України, представник партії “Народний Фронт” Андрій Іванчук. З результатом 44,62% голосів він обійшов конкурента із “Слуги народу” Андрія Шевченка, який отримав лише 25,07% голосів виборців.

 

Це буде вже третя поспіль каденція 47-річного Андрія Іванчука у ВРУ.

2014 року він пройшов у парламент теж від партії “Народний Фронт” (№16 у списку) і був заступником голови однойменної фракції. Головував у Комітеті Верховної Ради з питань економічної політики.

Перед тим – у 2012 – обирався у ВРУ від ВО “Батьківщина” (№ 41 в списку).

 

У 2009-2010 роках був в. о. голови партії “Фронт змін”, входив до керівних органів партії, а у 2013 році після об’єднання “Фронту змін” і ВО “Батьківщина” був обраний одним із заступників голови “Батьківщини”. Також обіймав керівні посади в ГО “Фронт змін”.

 

З 2008 по 2009 рік обіймав посаду директора ДПЗД “Укрінтеренерго”. У 2006 році був керівником НАК “Енергетична компанія України”. До того обіймав різні керівні посади у комерційних підприємствах та банках, був віцепрезидентом юридичної фірми, викладачем Чернівецького національного університету ім. Федьковича.


Андрій Іванчук – фігурант антикорупційного розслідування щодо податкових зловживань та щодо силового захоплення фітнес-центру “Софійський”.

 

 

ВОЛОДИМИР ТИМОФІЙЧУК. Округ №89

У 89 окрузі (Верховинський, Косівський, Снятинський райони) більшість голосів виборців отримав Володимир Тимофійчук («Слуга народу»), який раніше у публічному політикумі був персоною малопомітною. З невеликою перевагою він переміг самовисуванця Дмитра Сіреджука – 18,20% голосів проти 17,67%.

 

В ході передвиборчої кампанії Тимофійчук уникав спілкування з пресою, а в нечисленних відео і публікаціях позиціонувався як “молоде обличчя”, що йде в парламент “робити зміни”, і благодійник, який помагав ремонтувати дахи сільських шкіл і церков.

 

З офіційної інформації відомо, що цей «слуга народу» є багатодітним батьком, що заробляє фермерством. Живе у селі Попельники Снятинського району. Має вищу освіту – закінчив «Облік і аудит» у Чернівецькому національному університеті ім. Федьковича.

 

 

25.07.2019