Обрані від Тернопілля

Першою з-поміж трьох галицьких областей із підрахунком голосів і визначенням переможців на виборах до Верховної Ради «відстрілялася» Тернопільщина. ЦВК підрахувала 100% тутешніх бюлетенів, і ми тепер знаємо, що на найбільшу (кількісно) довіру серед виборців Тернопілля сподобилася партія «Слуга народу» — її результат по області 31,53% голосів. Друге місце займає партія «Голос», її підтримали 13,08% тих виборців Тернопілля, які прийшли голосувати. Третє та четверте місце посіли «Європейська солідарність» (12,59%) і «Батьківщина» (12,21%).

На мажоритарних одномандатних округах краю «Слуга народу» теж має більшість – три з п’яти місцевих округів «взяли» представники партії Президента Зеленського. Решта два округи за самовисуванцями. З усіма майбутніми прямими представниками Тернопілля в новообраній Верховній Раді пропонуємо познайомитися трохи ближче.

 

 

АНДРІЙ БОГДАНЕЦЬ. Округ №163

 

 

 

Виборці 163-го округу (Тернопіль) віддали 25,4% голосів Андрію Богданцю, висуванцю від «Слуги народу». Йому 36 років і він працює заступником генерального директора ПрАТ «Птахофабрика Тернопільська».

Виховує двох синів. За словами самого Богданця, він, майбутній народний депутат, проживає нині в орендованій квартирі. Був активним учасником Помаранчевої революції та Революції Гідності. У 2014 році вступив до лав БПСМОП «СІЧ», підпорядкованого ГУ МВС України в місті Києві. Безпосередньо брав участь в АТО. Перебував у Слов’янську, Дебальцевому, Кураховому, брав участь в боях у Пісках. Має статус учасника бойових дій. Представлений до нагород за військові заслуги.

Як свідчить платформа Думай, Андрій Богданець раніше мав судимості (за статтями 121 (умисні тяжкі тілесні ушкодження) та 196 (необережне знищення майна) Кримінального кодексу України), які були зняті та погашені лише у 2015 році. Ба більше, згідно з відомостями на сайті Тернопільського міського суду, дружина сучасного «слуги народу» Марина Богданець двічі подавала на чоловіка до суду за несплату аліментів. Відповідний документ розміщений в реєстрі судових рішень України. Зокрема, є дані про позов у 2016 році – констатує Думай.

 

 

ІГОР ВАСИЛІВ. Округ №164

 

 

На 164-му окрузі (місто Кременець, Збаразький, Лановецький, Підволочиський, Шумський райони, частина Кременецького району) також переміг висуванець від «Слуги народу». Ігор Василів набрав 21,4% голосів. Це місцевий підприємець, активний  учасник Революції Гідності. Має 39 років.

У 2014 році був одним із засновників першого волонтерського Логістичного центру допомоги бійцям АТО в Тернополі. 2014-2018 – очолював Тернопільський осередок ГО «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан». У 2015-2016 рр. долучився до реалізації реформи правоохоронної системи. У 2016 році був обраний в Раду громадського контролю НАБУ. 2016-2018 – член громадських рад при Укравтодорі, ГУ Нацполіції в Тернопільській області.

 

 

ІВАН ЧАЙКІВСЬКИЙ. Округ №165

 

 

165-й округ (місто Бережани, частина міста Тернополя, Бережанський, Зборівський, Козівський, Підгаєцький, Тернопільський райони, частина Кременецького району) виявився в деякому сенсі сенсаційним – висуванець від «Слуги народу» Кісілевич Володимир посів там лише третє місце, отримавши 16,9%. А перемогу на цьому окрузі здобув самовисуванець Іван Чайківський – 34,3%.

Івану Чайківському 47 років. Він є засновником та директором ТОВ «Корпорація «Агропродсервіс», яке на цей час є одним із найбільших агропідприємств України. Свого часу Чайківський був членом «Партії регіонів», але вийшов з її лав і тепер входить до Аграрної партії України. Був депутатом Тернопільської районної ради VI скликання. У 2012 році балотувався до Верховної Ради у цьому ж окрузі, але  програв Володимиру Бойку від «Батьківщини».

 

 

МИКОЛА ЛЮШНЯК. Округ №166

 

 


У 166-му окрузі (Бучацький, Гусятинський, Монастириський, Теребовлянський райони) переміг самовисуванець Микола Люшняк 31,1%. Майже на десять відсотків відстав кандидат від «Слуги народу» Сопель Ігор – 22,2%.

Люшняк Микола (45 років) – народний депутат 8-го скликання, обраний на цьому ж мажоритарному окрузі. Балотувався у 2014 році від партії «Блок Петра Порошенка», але як безпартійний. Працював у Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин.

У 2012 році балотувався до Верховної Ради 7 скликання за тим же округом від партії «УДАР», до якої входив. У 2010 році балотувався до Тернопільської міської ради від Аграрної партії України.

З травня 2002 до 2014 року обіймав посаду директора ТОВ «Галич Агро-Стек», також був засновником ТОВ «Золотники Агро».

До того обіймав керівні та менеджерські посади у різних комерційних підприємствах (переважно аграрного спрямування), працював бригадиром та головним агрономом у селянській спілці.

 

 

ВОЛОДИМИР ГЕВКО. Округ №167

 

 

Переможцем у 167-му окрузі (місто Чортків, Борщівський, Заліщицький, Чортківський райони) став Володимир Гевко від «Слуги народу» 22,2% голосів.

Це, напевно, найколоритніший з нових тернопільських мажоритарників. Йому 43 роки, він рідний брат Віктора Гевка – комедійного актора, що грає кума в серіалі «Одного разу під Полтавою», і на минулих виборах до міської ради Тернополя він балотувався від партії… «Блок Петра Порошенка – Солідарність», членом якої був з 2015 і аж по 2019 рік. Ще раніше Володимир Гевко був членом партії «За Україну!».  

 


Реклама Володимира Гевка в ролі члена команди Порошенка на тернопільській грушці

 

24.07.2019